06.02.2015

Міністр молоді та спорту України налаштований на проведення системних реформ у спортивній галузі, які наблизять модель взаємовідносин між державою і спортом до європейських стандартів. Про відповідне бачення стратегії реформ Ігор Жданов поінформував членів Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту.

«Реформи у спорті будуть, але вони будуть обережні і ніякого махання шашкою за принципом «усіх розженемо, все розвалимо, а далі якось воно буде», я не допущу. Мій життєвий та управлінський досвід говорить про те, що спочатку треба все детально вивчити, проаналізувати і спрогнозувати наслідки, а вже потім приймати відповідальне державне рішення», - наголосив Міністр під час останнього засідання профільного комітету. За словами Ігоря Жданова, це державне рішення потрібно попередньо обговорити із спортивною громадою, президентами федерацій, народними депутатами, експертами та журналістами, з усіма зацікавленими сторонами.

Міністр також зазначив, що найбільше Україні підходить європейська модель взаємовідносин між державою і спортом, на яку і варто орієнтуватися в процесі реформ. Цією моделлю, зокрема, передбачено наявність центрального органу влади, що відповідає за розробку та реалізацію відповідної державної політики та національних федерацій із високим рівнем автономності.

«Ми провели функціональне обстеження міністерства і побачили, що у нас є десятки невластивих та застарілих функцій від яких слід відмовитися. А також ті, які повинні на себе перебрати спортивні федерації в рамках загальнонаціонального процесу дерегуляції та підвищення автономності самих федерацій», - розповів Ігор Жданов.

Він також повідомив, що найближчим часом буде представлено законопроект, який передбачає відмову Міністерства від невластивих функцій.

«Це невеликий законопроект, наш перший крок. У законопроекті буде чітко прописано, що міністерство не буде встановлювати і затверджувати правила спортивних змагань. Це мають робити національні федерації відповідно до загальновизнаних міжнародними федераціями правил. І це абсолютно нормально, тому що якщо я зараз буду затверджувати змагання з футболу і своїм рішення відміню правило пенальті, то це вже буде не футбол» - наголосив Ігор Жданов.

Окрім того, планується, що Міністерство відмовиться від функції будівництва спортивної інфраструктури та контролю надання якості спортивних послуг, які де-факто не реалізовувалися на практиці.

«Не буде і не може міністерство власноруч займатися будівництвом спортивної інфраструктури, як це досі прописано в законодавстві. Інакше, я, як міністр, повинен створити при міністерстві будівельно-монтажне управління, наймати будівельників та підрядників і йти будувати стадіони. Ми можемо лише сприяти і створювати умови для будівництва спортивної інфраструктури. Також не може міністерство займатися контролем якості надання спортивних послуг по всій Україні. Це означає, що міністерству потрібно створити своє контрольне управління на людей 300 і заходити в кожний спортклуб, штрафувати його, ліцензувати і т.д.», - роз’яснив Ігор Жданов.

Усі подібні законодавчі ініціативи обов’язково будуть презентуватися та обговорюватися в профільному комітеті Верховної Ради, підсумував Міністр.