06.02.2015

У столиці Литовської Республіки, Вільнюсі, триває початкова плануюча конференція багатонаціонального навчання “Кленова арка – 2015”. Впродовж тижня військовослужбовці Збройних Сил Канади, Литовської Республіки, Польщі та України повинні узгодити ключові питання, пов’язані з проведенням цьогорічного навчання.

Українська делегація складається з представників Командування Сухопутних військ ЗС України, Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного та однієї з українських аеромобільних бригад.  Завданнями плануючого заходу є розробка концепції та сценарію, погодження організайно-штатної структури учасників та керівництва, визначення логістичних потреб, робота над юридично-правовою базою організації та проведення навчання тощо.

Основні зусилля під час проведення навчання будуть спрямовані на підготовку керівництва багатонаціонального батальйону та офіцерів підпорядкованих йому підрозділів у форматі командно-штабного навчання.

Увага приділятиметься особливостям збройних конфліктів сучасності. Зокрема, розглядатимуться методи протидії ворожій пропаганді, співробітництва з місцевим населенням та засобами масової інформації тощо. Ключову функцію у цьому аспекті підготовки відіграватимуть українські та канадські фахівці з відповідним досвідом роботи в інформаційному полі миротворчих та стабілізаційних операцій.

Проведення навчань серії “Кленова арка” є важливим елементом у створенні та діяльності литовсько-польсько-української миротворчої бригади, становлення якої обумовлено вже цілою низкою успішних домовленостей на урядовому рівні країн-учасниць.

Основних домовленостей щодо організації та проведення навчання “Кленова арка – 2015” буде досягнуто під час основної та заключної плануючих конференції, які відбудуться навесні та влітку. Саме навчання проходитиме восени в одному з навчальних центрів ЗС Литовської Республіки.