06.02.2015

Рух автомобільними дорогами загального користування майже в усіх засніжених регіонах, а саме: Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях, здійснюється без перебоїв та ускладнень. Про це керівництву Укравтодору відзвітували начальники Служб автомобільних доріг зазначених регіонів вранці 5 лютого.

Винятковими є деякі автомобільні дороги в межах Київщини, де інтенсивні опади у вигляді мокрого снігу спричинили утворення ожеледиці та значного снігового покрову на ґрунті – від 12 до 21 см, а на дорожньому покритті – від 1 до 3 см.

За даними Служби автомобільних доріг у Київській області, на боротьбу з наслідками негоди від самої ночі спрямовано левову частку наявних сил та засобів – майже 230 працівників і близько 200 одиниць техніки. Однак активна робота дорожників не дозволила запобігти появі заторів.

«Через неготовність до стрімкого погіршення погодних умов, великовагові транспортні засоби, що у переважній більшості й досі обладнані шосейною літньою гумою, утворили скупчення на підйомах автомобільних доріг М-05 Київ-Одеса  та інших дорогах з підйомами», – пояснив начальник управління експлуатаційного утримання та безпеки руху Укравтодору Олег Федоренко, додавши що станом на 13 годину зазначені скупчення вдалося усунути.

За його словами, для того, щоб попередити утворення заторів не лише на трасах міжміського сполучення, а й безпосередньо на вулицях столиці, рішенням Оперативного штабу з реагування на складні погодні умови та їх наслідки введено заборону руху великовагового автотранспорту на підходах до м. Київ.

«Заборона діятиме на період виконання всього комплексу робіт з розчищення автомобільних доріг від снігу, що в свою чергу залежатиме від тривалості та інтенсивності опадів. За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, припинення опадів очікується сьогодні близько 8-ї години вечора», – підкреслив він.

Загалом до виконання робіт з розчищення та обробки дорожнього покриття на автомобільних дорогах загального користування вищевказаних регіонів задіяні понад 1800 дорожників і 1300 одиниць дорожньої техніки.