06.02.2015

«Сьогодні нам потрібно повернутися до конструктивного діалогу. І не гаслами, лозунгами чи деклараціями, а реальними діями продовжити ті реформи, які вже розпочаті. Вони не ідеальні, їх потрібно підкориговувати і поглиблювати. І співпраця, яку ми сьогодні починаємо між ДФС та членами УСПП, буде спрямована на досягнення таких результатів вже протягом найближчих місяців», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 5 лютого, під час церемонії підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво між ВГО «Український союз промисловців і підприємців» та Державною фіскальною службою України.

Меморандум, зокрема, передбачає створення постійно діючої Узгоджувальної комісії щодо розгляду проблемних питань. Дана комісія, у межах правового поля, прийматиме узгоджені рішення щодо питань, які виникають у процесі адміністрування податків, зборів, платежів, розглядатиме та надаватиме пропозиції до проектів нормативно-правових актів, спрямованих на поліпшення справляння податків.

Відповідно до документа, ДФС та УСПП напрацьовуватимуть  узгоджені пропозиції щодо удосконалення фіскальної системи України, проводитимуть боротьбу з „тіньовою” економікою та зловживаннями при адмініструванні податку на додану вартість, формуватимуть належні умови для суб’єктів господарювання для переміщення товарів через митний кордон (митного контролю та митного оформлення), прозорості та правомірності визначення митної вартості товарів, працюватимуть у напрямі спрощення порядку адміністрування податків і митних платежів з урахуванням міжнародного досвіду тощо.

Крім того, сторони домовилися проводити спільну роботу над вдосконаленням податкового та митного законодавства і практики його застосування, співпрацювати з регіональними відділеннями УСПП як на центральному, так і на регіональному рівнях щодо спільного вирішення проблемних питань тощо.