07.02.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 25 засідань, на яких розглянуто 86 питань (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 3 законопроекти за поданням Президента України (р. №№ 0003, 1656, 1776 ), 6 - за поданням Кабінету Міністрів (р.№№ 0905, 0930, 0951, 0004, 1550, 1839).

У засіданнях комітетів взяли участь 24 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: 3 Міністри (Клімкін П.А., Жданов І.О., Пивоварський А.М.), 5 перших заступників міністрів та 11 заступників міністрів, 2 керівники центральних органів виконавчої влади та 3 заступники керівників центральних органів виконавчої влади.

За результатами розгляду поданих Президентом України проектів Законів вирішено:

р. № 0003, «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні)» - прийняти у цілому;

р. № 1776, «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)» - направити до Конституційного Суду України;

р. № 1656, «Про забезпечення права на справедливий суд» - створити робочу групу для підготовки до другого читання.

За результатами розгляду 6 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

4 - схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – рекомендувати Верховній Раді відхилити: р. № 0951, «Про внесення змін до деяких законів України щодо видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця» (Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення);

1 – рекомендувати Верховній Раді скасувати Постанову Верховної Ради про прийняття за основу:       р. № 0930, «Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі» (Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки).

Всі 6 урядових законопроектів були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства.

У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулися слухання на тему: «Аналіз стану природно-заповідного фонду України» за участю першого заступника Міністра культури Ліхового І.Д.