10.02.2015

У 2014 році в економіку Львівської області залучено 33, 2 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій. За аналогічний період 2013 року -74,4 млн. дол. США, - такі цифри озвучив 9 лютого під час апаратної наради під головуванням голови ОДА Олега Синютки директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА Василь Лозинський.

За його словами, вкладення в економіку області у січні-вересні 2014 року здійснили інвестори з 33 країн світу. Найбільше інвестицій надійшло від партнерів з Кіпру –14,2 млн. доларів США, Нідерландів – 4,8 млн. дол. США, Німеччини – 3,5 млн. дол. США, Канади – 2,2 млн. дол. США, Польщі – 2,0 млн. дол. США.

“Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених у Львівщину з початку інвестування, станом на 1 жовтня 2014р. становив 1471,0 млн. дол. США. У розрахунку на одного мешканця області припало 583,5 дол. США прямих іноземних інвестицій”, - зазначив В. Лозинський.

Він додав, що за обсягами залучених інвестицій Львівщина посідає сьоме місце серед регіонів країни. У порівнянні до 2013 року (6-те місце) Львівська область поступилася Одеській області.

Серед причин спаду обсягу залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області Василь Лозинський назвав військові дії на Сході України, недовіра до судової системи України, відсутність незмінних правил ведення бізнесу, відсутність інфраструктури для ведення бізнесу (неналежна якість доріг, зношеність виробничих потужностей, відсутність комунікацій на вільних земельних ділянках) тощо.