10.02.2015

У рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» лікарі-кардіологи Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова провели обстеження 18 дітей-переселенців, які переїхали із зони військових конфліктів та мешкають наразі у таборі «Лісова застава» на Київщині.

За словами дитячого кардіохірурга Інституту, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин» Костянтина Руденка, холод, голод та тривале психологічне виснаження могли стати причиною численних збоїв у роботі серцево-судинної системи, тим більше дитячої. «Це перший наш виїзд з бригадою лікарів та усім необхідним обладнанням до внутрішньо переселених дітей, але вже бачу, що він має стати систематичним, адже діти постійно прибувають. Наразі наше завдання – виявити захворювання, якщо такі є, далі знайти можливості для дообстеження дитини та лікування», - зазначив він.

За результатами обстеження, у більшості дітей відхилень від норми у здоров’ї не виявлено. Лише в однієї дитини запідозрено ваду серця, але, на щастя, оперативного втручання вона не потребує, декільком іншим потрібна також консультація ендокринолога.

Зовсім інша ситуація з психічним здоров’ям дітей. Волонтери-психологи, що постійно проживають тут разом з дітьми, поступово намагаються повернути їх до нормального світосприйняття, в цікавій ігровій формі, через спілкування, через тактильний контакт допомогти побороти страх, злість, інші негативні емоції.

«Багатьом дітям, що перебувають у «Лісовій Заставі», просто немає куди повертатися. Їхні міста зруйновано або захоплено терористами. Школи не працюють. Ми даємо можливість їхнім батькам переїхати, знайти дах над головою, засоби для існування, і лише тоді забрати дитину, - розповіла завідуюча табором, керівник благодійного фонду «За право на життя» Ірина Сазонова. – Тут ці діти в безпеці. Завдячуючи численним громадським та волонтерським організаціям, благодійникам та просто небайдужим людям, вони забезпечені всім необхідним, мають змогу повноцінно навчатися та розвиватися».

Табір «Лісова застава» для дітей-біженців із зони військових дій створений у липні 2014 року З часу свого функціонування він прийняв уже понад 300 дітей.