10.02.2015

Від початку року спалахів африканської чуми у Сумській області не зафіксовано. Про це повідомили у Головному управлінні ветеринарної медицини Сумської області .

З метою недопущення занесення АЧС із сусідніх областей на Сумщині проводиться  комплекс протиепізоотичних  заходів. На сьогодні фактів АЧС на території Сумщини не зафіксовано.

Однак ситуація досі залишається напруженою, зважаючи на виявлення інфікованої м’ясної продукції в Республіці Білорусь та останні спалахи захворюваності в Брянській області, що межує із Сумщиною. Тому в буферній 20-кілометровій зоні вздовж кордону з Російською Федерацією громадянам радять утриматися від розведення свиней через велику ймовірність інфікування. А на території Середино-Будського, Ямпільського, Шосткинського районів продовжують депопуляцію дикого кабана.

Щоб запобігти можливій загрозі, державною службою ветеринарної медицини ведеться роз’яснювальна робота серед населення, посилено контроль за ввезенням тваринницької продукції, торгівлею у невстановлених місцях і на стихійних ринках.

Як повідомлялося раніше, наприкінці минулого року в Середино-Будському районі, на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський» був зафіксований випадок африканської чуми свиней. Завдяки оперативним діям захворювання було локалізоване та не допущено розповсюдження інфекції.