10.02.2015

07 лютого в рамках робочої поїздки до Волинської області Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин зустрівся з представниками  трудових колективів шахт ДП «Волиньвугілля» та галузевими профспілками.

Володимир Демчишин запевнив шахтарів, що заборгованість із заробітної плати за грудень буде повністю погашена до 20 лютого. «Розрахунки вже почали здійснюватися, до 20 лютого борг за грудень буде повністю погашено», - пообіцяв Міністр.

За словами Володимира Демчишина, зараз Міністерство оперативно вирішує питання щодо погашення заборгованості перед шахтарями та запровадження чітких механізмів розрахунків на ринку електроенергетики, які дадуть можливість своєчасно розраховуватися за поставлене вугілля надалі. Також Міністерство має намір максимально завантажити виробничі потужності теплових електростанцій, що працюють на вугіллі «газової групи», а після закінчення опалювального сезону провести модернізацію ТЕС та збільшити кількість енергоблоків, що споживатимуть вугілля з Львівсько-Волонського басейну.

Володимир Демчишин, повідомив що Міністерство підготувало Меморандум про врегулювання проблемних питань вугільної галузі, відповідно до якого будуть розроблені та подані на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін до деяких Законів України у частині поновлення пільг та удосконалення механізму соціального захисту шахтарів, а також пропозиції щодо включення видатків за бюджетними програмами на підтримку галузі.

Міністр ознайомився із станом будівництва шахти, оглянув будівельний майданчик і поспілкувався із представниками будівельних організацій.

Під час наради з керівництвом шахти, Міністр зазначив, що шахта №10 «Нововолинська» є перспективним об`єктом, який можна добудувати та ефективно використовувати. Але місцева влада, повинна вже сьогодні думати про те, яким чином організувати процес реалізації добутого вугілля в регіоні та за його межами.

«Міністерство вже підготувало пропозиції щодо поновлення ряду бюджетних програм, за рахунок яких можливе, в тому числі, фінансування добудови шахти №10 «Нововолинська». Але місцеві органи влади повинні дати Міністерству ідеї та аргументи, які допоможуть переконати Уряд та Верховну Раду поновити фінансування будівництва», - наголосив Володимир Демчишин.

Міністр також додав, що сьогодні доводиться приймати складні, іноді непопулярні, але необхідні для оздоровлення вугільної галузі рішення. Є шахти, які вже вичерпали свої запаси і собівартість видобутку вугілля на них не відповідає ринковим цінам, тому їх потрібно передавати на ліквідацію. До цього процесу Міністерство буде підходити виважено, із врахуванням фінансового забезпечення процесу та вирішення питань працевлаштування вивільнених робітників», - запевнив Володимир Демчишин.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося до Уряду із пропозицією внести зміни до Бюджету 2015 року та продовжити фінансування капітального будівництва вугледобувних підприємств з обсягом видатків 355 млн. грн., в тому числі обов`язково шахти-новобудови №10 «Нововолинська» у сумі 200 млн. грн., за рахунок бюджетної програми КПКВК 3511090 «Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом міністрів» або поновити бюджетну програму КПКВК 1101200 «Державна підтримка будівництва вугле- та торфобудівних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств».

Довідково

Шахта №10 «Нововолинська». Будівництво шахти розпочато у 1989 році.

Шахта будується виключно за рахунок бюджетних коштів.

Промислові запаси вугілля складають 37 млн. тонн.

Орієнтовний термін служби шахти – близько 40 років.

Загальна кошторисна вартість будівництва – 2,3 млрд. грн.

Станом на 01.01.2015 р. виконано робіт на 1 250,3 млн. грн.

Введення шахти в експлуатацію забезпечить соціально-економічний розвиток регіону. Додатково будуть створені 920 нових робочих місць.