10.02.2015

«Ми хочемо провести великий 20-годинний марафон читання творів Тараса Шевченка, який буде транслюватися в прямому ефірі. Такого тривалого читання творів Шевченка ще не було ані в Україні, ані в світі», - сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко на брифінгу.

«Цього року ми хочемо надати дню народження  Тараса Шевченка мобілізаційного звучання. Вірші Шевченка як жодні інші підходять для того, щоб піднімати наш дух», - підкреслив урядовець.

В’ячеслав Кириленко додав, що до читання творів Шевченка на річницю від дня народження поета будуть запрошені бійці АТО, легендарні командири, волонтери, громадські та культурні діячі, представники дипломатичних кіл. Окрім того, багато хто з учасників марафону будуть читати твори саме з видань «Кобзаря», які українські військові та добровольці брали з собою в зону АТО.

Було б абсолютно доречно, навіть необхідно, щоб у мобілізаційних читаннях взяли участь перші особи країни та лідери найбільших політичних сил.

Марафон триватиме на каналі «Культура» Національного радіо з включеннями на Першому національному телеканалі та радіокомпанії. Віце-прем’єр закликав засоби масової інформації приділити особливу увагу цій не поетичній, а суспільно-політичній акції.