11.02.2015

Прес-служба Міністерства юстиції Мін’юст разом із міжнародними партнерами оголосив публічні конкурси для пошуку фахових і добре вмотивованих юристів на вакантні посади в системі юстиції. Про це Міністр юстиції Павло Петренко повідомив 10 лютого під час одноденної робочої поїздки в Тернопільську область.

На Тернопільщині Павло Петренко зустрівся з керівництвом облдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.

Також Міністр юстиції провів нараду за участю керівників територіальних управлінь юстиції та структурних підрозділів, які забезпечують реалізацію повноважень Державної виконавчої служби та Укрдержреєстру, в ході якої поінформував присутніх про нову кадрову політику відомства.

Зокрема, Міністр повідомив про те, що Мін’юст разом із міжнародними організаціями оголосив публічні конкурси на зайняття вакантних посад в системі юстиції.

«У нову структуру мають прийти нові люди – молоді, фахові, вмотивовані і патріотичні, які зможуть працювати за новими принципами. Органи юстиції мають бути інститутами, які надають сервіс і допомогу людям, а не створюють проблеми через побутову корупцію», - наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив: процес добору нових кадрів триватиме близько півроку і буде максимально публічним та прозорим. Відбором займатиметься незалежна Кадрова комісія, яка складатиметься з представників міжнародних та громадських організацій. Очолюватиме її заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе.

Очільник Мін’юсту наголосив, що взяти участь у відборі можуть усі, хто має юридичну освіту та досвід роботи за спеціальністю. Усі інші обмеження і застереження, що існували досі, як то необхідність мати досвід роботи держслужбовцем, ліквідовано.

«Тільки зміна обличчя органів юстиції і держапарату разом зі спрощенням бюрократичних процедур дадуть можливість побороти побутову корупцію, яка нині є однією з найбільших проблем сучасної України», - сказав Павло Петренко.

Говорячи про децентралізацію влади, Міністр юстиції нагадав, що були прийняті зміни до Бюджетного кодексу, завдяки яким місцеве самоврядування отримує бюджетний ресурс у вигляді податків, які залишатимуться на місцях. Разом з цим, на місця передається і відповідальність за раціональний розподіл коштів для потреб громади.

«Міський чи сільський голова несе відповідальність перед громадою за ефективність своїх дій, за ефективність розподілу бюджетних коштів, за те, щоб місцеві підприємці платили податки на утримання громади. До місцевих виборів громадяни побачать, наскільки місцеві очільники достойні того, щоб бути переобраними», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він також повідомив, що в рамках дерегуляції, Верховна Рада за ініціативи уряду прийняла низку важливих рішень. Зокрема, було скорочено з 22 до 9 кількість податків. При цьому, тиск на великий бізнес, який має надприбутки, збільшено, а на малого та середнього підприємця – зменшено. Крім того, було прийняте рішення, за яким платниками єдиного податку можуть бути особи, річний обіг яких менший за 30 млн грн, та запроваджено дворічний мораторій на проведення будь-яких перевірок платників єдиного податку.

«Якщо ви малий чи середній підприємець, жоден інспектор чи чиновник не може прийти до вас із перевіркою. Це буде порушенням закону, яке можна розцінити як перевищення службових повноважень», - наголосив Павло Петренко.

В рамках робочої поїздки Павло Петренко також відвідав Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де поспілкувався з адвокатами.