11.02.2015

Весняно-польові роботи будуть проведені у звичному режимі та у визначені терміни. Разом з тим, необхідно вирішити певні проблеми із їх фінансуванням. Про це йшлося під час селекторної наради з керівниками структурних підрозділів з питань АПК облдержадміністрацій, яку у вівторок провів Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

На нараді було поінформовано, що Уряд підтримав пропозицію Мінагрополітики щодо виділення додатково 1,4 млрд. гривень на компенсацію ставки залучених кредитів.

Власними коштами сільськогосподарські підприємства забезпечені на 48 млрд. грн. (82%).

На селекторній нараді були заслухані доповіді представників 12 областей України. Найбільший дефіцит коштів та потреба у кредитах спостерігається у Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях.

Також було повідомлено, що банківські установи висловили готовність співпрацювати з аграріями, в тому числі у питаннях кредитування. Для ефективного і вчасного проведення весняної посівної кампанії Мінагрополітики спільно з Незалежною асоціацією банків опрацьовано питання кредитування сільськогосподарських виробників та забезпечення їх необхідним фінансуванням.