11.02.2015

10 лютого Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Міністром закордонних справ та співробітництва Іспанії Хосе Мануелем Гарсія-Маргайо, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Основну увагу в ході зустрічі було приділено обговоренню внутрішньополітичної ситуації в Україні, передусім, подіям на Сході нашої держави.

Іспанська сторона підтвердила рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в цей особливо критичний період військової агресії Росії та наголосила на необхідності остаточного і довготривалого політичного вирішення кризи на основі Мінських домовленостей, дотримуючись при цьому принципу безумовної поваги норм міжнародного права.

Міністри підписали Спільну українсько-іспанську заяву, у якій, зокрема йдеться про те, що Україна і Іспанія рішуче засуджують незаконну анексію Криму Російською Федерацією, а також нещодавнє загострення ситуації в Донбасі за підтримки сепаратистів з боку Росії.

Окремо іспанською стороною було відзначено її готовність всіляко сприяти мобілізації підтримки міжнародною спільнотою зусиль нашої держави з протидії російській агресії, зокрема у рамках важливих багатосторонніх механізмів співпраці - ЄС, ОБСЄ, Рада Європи.

Під час зустрічі також обговорювалися актуальні питання двостороннього українсько-іспанського співробітництва. У цьому зв’язку було позитивно відзначено проведення у рамках візиту Х.М.Гарсія-Маргайо в Україну бізнес-форуму Україна-Іспанія, в якому беруть участь представники відомих компаній та підприємств ключових секторів економіки обох країн - енергетичного, транспортного та інфраструктурного. Бізнес-форум покликаний надати імпульсу торговельним зв’язкам та інвестиційному співробітництву між двома країнами.

П.Клімкін та Х.М.Гарсія-Маргайо домовилися активізувати спільні зусилля з метою підписання в найближчому майбутньому Угоди між Україною та ЄС про спільний авіаційний простір.

Сторонами було також підписано Угоду між Україною та Королівством Іспанія про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.