11.02.2015

На Рівненщині встановлено межі 1024 поселень, що становить 99,99% від кількості населених пунктів області. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства в області.

Усього на території Рівненської області знаходиться 1026 населених пунктів, з них: 11 міст, 16 селищ міського типу та 999 сіл.

Землевпорядники виконують також роботи щодо зміни меж населених пунктів.

Зокрема, упродовж 2014 року районними радами були прийняті рішення про зміну меж 20 поселень на території Володимирецького, Березнівського, Гощанського, Зарічненського, Острозького, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та встановлення меж одного поселення на території Гощанського району. Також ініціюється питання зміни меж міст Березне, Корець, Здолбунів.

Наразі землевпорядники виконують роботи щодо зміни меж міста Кузнецовська і 35 сільських поселень.

Довідково

Відповідно до Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста та району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

Рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міської рад.

Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських та селищних рад.

Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які не входять до складу відповідного району, або у разі, якщо районна рада не утворена, приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням відповідних сільських та селищних рад.

Рішення про встановлення і зміну меж районів у містах приймається міською радою за поданням відповідних районних у містах рад.

Межі адміністративно-територіальних утворень посвідчуються державним актом України.

Форма та порядок видачі державного акта на межі адміністративно-територіального утворення встановлюються Верховною Радою України.