11.02.2015

Під час робочої поїздки на Харківщину Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав обласний клінічний центр урології і нефрології ім. В.І. Шаповала.

Міністр ознайомився з роботою Центру та практикою приватно-державного партнерства, яке реалізується тут через лікарняну касу. Він також відвідав відділення, де надається високоспеціалізована медична допомога вимушеним переселенцям із Луганської та Донецької областей. Таких особливих пацієнтів, які отримують замісну ниркову терапію, нині в закладі 23. Їм проводиться гемодіаліз та перитонеальний діаліз.

За словами директора Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В.І. Шаповала Володимира Лісового, з початку проведення антитерористичної операції в закладі отримали медичну допомогу 1 022 жителі із Луганської та Донецької областей. Зараз в умовах Центру загалом отримують замісну ниркову терапію 406 пацієнтів, серед них 250 – гемодіаліз, 71 – перитонеальний діаліз.

Як зазначив Олександр Квіташвілі, Уряд приділяє особливу увагу медичному забезпеченню наших земляків, які вимушено залишили свої домівки. «Розуміючи, в яких складних психологічних та побутових умовах знаходяться переселенці, медики намагаються максимально комфортно та професійно лікувати особливих пацієнтів», - констатував Міністр.

Нагадаємо, 30 жовтня 2014 року Уряд виділив з коштів резервного фонду державного бюджету понад 10 млн. грн. для хворих, які потребують гемодіалізу, із числа осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Таким чином, 135 пацієнтів, які тимчасово перебувають у Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській областях та м. Київ, були забезпечені на 6 місяців витратними матеріалами для гемодіалізу. Харківська область, зокрема, на ці потреби отримала майже 2 млн. грн.

Довідково

Харківський обласний клінічний центр урології і нефрології ім. В.І. Шаповала надає високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам з патологією сечостатевої системи. Медична допомога тут надається в 19 лікувальних, діагностичних і допоміжних відділеннях. Центр має поліклінічне відділення, 8 відділень хірургічного профілю (2 загальноурологічних, відділення малоінвазивних методів лікування і сечокам'яної хвороби, онкологічне, відділення урогенітального туберкульозу, дитяче, андрологічне, відділення трансплантації нирки), 4 відділення нефрологічного профілю, в тому числі 3 відділення гемодіалізу, загальною потужністю 28 діалізних місць, та відділення нефрології і перитонеального діалізу. В Центрі працюють 623 працівники, з них 89 лікарів та 246 молодших медичних спеціалістів.