11.02.2015

Україна докладе максимум зусиль для належного виконання своїх міжнародних зобов’язань за природоохоронними конвенціями Еспо та Орхус.

Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко під час зустрічі з делегацією посадовців ЄС, які приїхали до Києва задля поглиблення співпраці між ЄС та Україною щодо адаптації та імплементації законодавства у сфері охорони навколишнього середовища.

Він зазначив, що на сьогоднішній день Україна визнана країною, законодавство якої не відповідає положенням Орхуської Конвенції (Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища). Аналогічне рішення про недотримання Україною вимог конвенції ухвалено і щодо Конвенції Еспо (Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті).

За словами керівника Міністерства: «Однією з ключових причин прийняття такого рішення щодо України була відсутність у нас належної процедури оцінки впливу на навколишнє середовище. Крім того, в Україні наразі фактично відсутня стратегічна екологічна оцінка, хоча Протокол щодо такої оцінки було укладено 2003 року саме в Києві під час 5-ї Конференції Міністрів «Довкілля для Європи».

Із метою імплементації Протоколу про стратегічну екологічну оцінку (СЕО) до Конвенції Еспо Мінприроди розробило проект Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», тривають узгоджувальні наради з представниками заінтересованих ЦОВВ.

Ігор Шевченко також повідомив, що зараз у Міністерстві доопрацьовується законопроект «Про оцінку впливу на довкілля», текст якого буде направлено до Комітету з дотримання Орхуської конвенції та Комітету з дотримання Конвенції Еспо для отримання експертних зауважень. Громадські обговорення законопроекту розпочнуться 15 березня 2015 року.