11.02.2015

10 лютого 2015 року Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко разом із представниками департаментів Міністерства зустрівся з делегацією експертів із клімату та навколишнього середовища Європейської Комісії, яку очолював заступник Голови представництва ЄС в Україні Томас Фреллєсен. Сторони обговорювали спільні пріоритети діяльності щодо навколишнього середовища на наступні місяці та підтримку ЄС.

Ігор Шевченко наголосив, що зараз із європейськими колегами обговорюється підтримка України у наближенні до екологічного законодавства ЄС. «Угода про Асоціацію між Україною та ЄС має сприяти передачі досвіду європейських країн щодо збереження довкілля і створення кращих умов для життя громадян та передбачає перенесення в Україну фундаментальних засад ЄС щодо екологічної політики», - зазначив Міністр.

Із підписанням Угоди про Асоціацію співпраця між Україною та ЄС рухається від загального «захисту природи» в бік того, що питання навколишнього середовища стає присутнім у всій національній політиці. Рух до більш «зеленої» та більш сталої економіки надасть робочі місця кваліфікованим кадрам, а також допоможе у боротьбі проти зміни клімату.

Обидві сторони підкреслили важливість діяльності партнерства Україна – ЄС (зокрема щодо регіональних програм) та тісної двосторонньої співпраці. Вони розглянули та погодили шляхи допомоги Україні у виконанні двосторонніх зобов'язань в рамках Угоди про Асоціацію. Задля подальшого впровадження Національної стратегії щодо навколишнього середовища 2010 року за підтримки ЄС буде розроблено новий План дій до 2020 року.

Наприкінці цього року Україна візьме участь у міжнародному саміті в Парижі щодо зміни клімату, де всі країни повинні будуть дійти згоди щодо зменшення до прийнятного рівня викидів парникових газів. Обидві сторони погодились посилити співпрацю задля досягнення прозорої міжнародної угоди щодо клімату.