11.02.2015

10 лютого 2015 р. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин і Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан підписали документи про надання Україні позики у розмірі 378,425 мільйонів доларів США на Другий проект із передачі електроенергії.

Реалізація проекту буде спрямована на підвищення надійності системи передачі електроенергії та підтримку запровадження оптового ринку електроенергії в Україні.

«Ми раді поглибити нашу підтримку енергетичного сектору України, який має стратегічну важливість для країни. Ця інвестиція сприятиме діяльності з розробки планів інтеграції відновлювальної енергії із застосуванням технологій інтелектуальних мереж для передачі електроенергії. Фінансування буде також спрямоване на запровадження механізмів оптового ринку електроенергії, а також на збільшення конкурентоспроможності ринку електроенергії шляхом подальшої інтеграції української мережі в Європейську мережу операторів системи передачі електроенергії. Це сприятиме зміцненню не лише національної, але й регіональної енергетичної безпеки», - зауважив Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан.

«Світовий банк протягом багатьох років є надійним та послідовним партнером України в питаннях реформування енергетичного сектору. Сьогодні, за результатами офіційної церемонії підписання Угоди про позику, Угоди про позику Фонду чистих технологій та Проектних угод, ми завершуємо важливий етап підготовки цього проекту. Попереду на нас чекає тривала та кропітка робота, але я впевнений, що нашими спільними зусиллями вона буде виконана бездоганно», - запевнив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Новий проект є частиною загальної допомого групи Світового Банку Україні, про яку було заявлено у березні цього року. Група Світового банку оголосила про надання нових позик України у розмірі близько 3,5 млрд. дол. США в 2014 році, з яких більше 2,5 млрд. дол. США вже надані.