11.02.2015

Заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський бере участь у другому засіданні постійно діючої Робочої групи по африканській чумі свиней країн Балтії та Східної Європи, що відкрилася  сьогодні у Таллінні (Естонська Республіка).

Під час пленарних засідань буде проаналізовано поточну ситуацію щодо африканської чуми свиней (АЧС), в тому числі у приватному секторі, експерти ознайомляться з комплексом заходів, контролю та ліквідації, покращення кооперації та взаєморозуміння між компетентними органами країн Балтії та Східної Європи.

Заплановано  розглянути  можливість прийняття нових міжнародних стандартів, які можна було б застосовувати для попередження та контролю хвороб тварин, їх благополуччя та міжнародної торгівлі тваринами та продуктами їх походження.

Міжнародне співробітництво у сфері ветеринарної медицини України  здійснюється шляхом членства у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), яка є міжурядовою організацією і була створена міжнародною угодою 25 січня 1924 року. Україна є повноправним членом МЕБ з 1994 року.

Як постійний член МЕБ Україна, відповідно до встановленого порядку, надає МЕБ звіти щодо епізоотичної ситуації в державі, а також використовує право отримувати офіційну інформацію про епізоотичну ситуацію в інших країнах-учасницях МЕБ, якою керується при вирішенні питань міжнародної торгівлі об’єктами, підконтрольними державній службі ветеринарної медицини. Крім того, при розробці ветеринарного законодавства України обов’язково враховуються міжнародні стандарти, встановлені Санітарним кодексом наземних тварин.

Африканська чума свиней (АЧС) – серйозне  вірусне захворювання тварин. На жаль, контроль за АЧС та стратегія попередження хвороби в багатьох країнах є недостатньо ефективними, також бракує знань і сучасних засобів для здійснення ефективної стратегії з попередження та нагляду.

Відповідно до висновків Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (OIE) протягом 2014 року значно погіршилася ситуація з поширення африканської чуми свиней на території країн Балтії та Східної Європи, де реєструвались спалахи АЧС, що несе світову загрозу для біологічної і продовольчої безпеки, а також економічні збитки.

Робоча група експертів по африканській чумі свиней країн Балтії та Східної Європи дає можливість консолідувати зусилля країн, уражених вірусом АЧС, а також створює унікальну можливість залучити зусилля цих країн для організації проведення діалогу підвищеної прозорості.

Членами постійно діючої Робочої групи по АЧС країн Балтії та Східної Європи є головні державні інспектори ветеринарної медицини (CVO) таких країн: Республіка Білорусь, Естонська Республіка, Литовська Республіка, Латвійська Республіка, Російська Федерація, Україна.