12.02.2015

Мінагрополітики налаштовано на тісну співпрацю з галузевими асоціаціями, експертними колами, іншими представниками недержавного сектору. Адже галузеві асоціації - це консолідоване представництво інтересів агросфери. Сподіваємося не просто на взаємну змістовну співпрацю, а й на підтримку у вирішенні стратегічних питань розвитку галузі. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на зустрічі з керівниками профільних асоціацій та громадських організацій.

Міністр презентував стратегічні напрями розвитку аграрного сектору та вектори реформ. Ця концепція базується на основних положеннях Стратегії сталого розвитку Президента України «Україна-2020», Програми діяльності Уряду та Коаліційної угоди. Основними цілями визначено: забезпечення продовольчої безпеки та конкурентоспроможності вітчизняної продукції на внутрішньому ринку, утвердження лідерства на світовому ринку продовольства та сільськогосподарської продукції, прогнозованість та прозорість аграрної політики. Ключовими принципами секторальної політики було названо: публічність і прозорість урядових рішень та державних програм, європейська модель підтримки малих та середніх виробників дерегуляція та делегування повноважень, ефективність управління державними активами.

Говорячи про поточний стан справ та підготовку до проведення весняної посівної, Олексій Павленко поінформував, що для вирішення існуючих фінансових питань, наразі за пропозицією Мінагрополітики Мінфін розглядає питання щодо передбачення видатків обсягом 1,4 млрд. грн. для здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами при внесенні змін до Закону «Про Державний бюджет на 2015 рік».

Також очільник відомства повідомив громадськості про те, що сьогодні найбільша увага приділяється питанням дерегуляції та оптимізації управління державним майном.

Крім того, Олексій Павленко підкреслив, що наразі ведуться перемовини з представниками Єврокомісії із залучення донорської допомоги у перспективні проекти в аграрній галузі. Окремим та вкрай важливим напрямом роботи є імплементація та адаптація в Україні європейського законодавства. Адже це – крок до посилення конкурентних позицій українського виробника на світовому ринку.

Очільник відомства наголосив, що Міністерство дотримується принципової позиції щодо збереження пільгового режиму оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників. Як основного і фактично єдиного джерела непрямої державної підтримки.

З метою створення прозорого та відкритого ринку Міністр запросив представників галузевих асоціацій та об'єднань долучитися до спільної роботи з реформування галузі, де держава і громадянський сектор виступають партнерами.