12.02.2015

11 лютого 2015 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання у справі за позовом Мін’юсту та ДРСУ до КПУ про заборону діяльності вказаної партії.

Розгляд справи відкладено на 18 лютого у зв’язку з тим, що не були належним чином повідомлені усі учасники судового процесу.

Як повідомив директор департаменту судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції Олександр Олійник, відкладення розгляду справи пов’язане із суто технічним моментом, і Мін’юст сподівається, що суд в подальшому вживатиме усіх передбачених чинним процесуальним законодавством засобів для своєчасного повідомлення усіх учасників судового процесу.

Як відомо, 4 лютого 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва закінчив підготовче провадження і призначив справу за позовом Мін’юсту та ДРСУ до КПУ про заборону діяльності вказаної партії до розгляду по суті на 11 лютого 2015 року.

Нагадаємо, 8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України діяльності Комуністичної партії України. Згідно з адміністративним позовом КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

Довідково

Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:

1) ліквідацію незалежності України;

2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

4) підрив безпеки держави;

5) незаконне захоплення державної влади;

6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;

7) посягання на права і свободи людини;

8) посягання на здоров’я населення.

Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.