12.02.2015

Державний комітет телебачення і радіомовлення України звернувся до представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович з проханням невідкладно вжити всіх заходів, щоб захистити права українських і зарубіжних журналістів в Донецькій і Луганській областях України, а також Автономній Республіці Крим.

«З відома самопроголошеної влади та російських окупаційних військ чиниться справжній терор щодо українських і зарубіжних журналістів. Вбивства, побиття і напади на працівників засобів масової інформації, їх викрадення й незаконне утримання, захоплення офісів місцевих ЗМІ, цензура вже стали радше нормою, а ніж винятком», - наголошується у листі.

Від початку російської збройної агресії в полоні російсько-терористичних військ побували щонайменше 78 журналістів, зафіксовано понад 60 нападів на редакції ЗМІ, багато з яких так і не змогли відновити нормальну роботу. Чимало журналістів були змушені покинути Крим та Донецьку й Луганську області через постійні погрози.

«Усе це відбувається на тлі широкомасштабного і агресивного інформаційного наступу російської пропаганди, яка всупереч європейським стандартам у сфері ЗМІ, розпалює в Україні міжнаціональну ворожнечу, закликає до повалення законної української влади, дезінтеграції незалежної і соборної України», - зазначається у листі.

Українська журналістська спільнота та громадські активісти намагаються протидіяти свавіллю самопроголошеної влади та її бойовиків стосовно журналістів, знищенню свободи слова та незалежних ЗМІ на окупованих територіях України, проте тиск на мас-медіа з боку Росії та її найманців лише посилюється і набуває масового характеру. Саме тому Держкомтелерадіо звертається по допомогу до представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович.

«Зволікання із застосуванням реального впливу на тих, хто оголосив війну журналістам, може призвести до непередбачуваних наслідків», - наголошується у зверненні Держкомтелерадіо.