12.02.2015

Міністр фінансів України Наталія Яресько взяла участь в Українсько-іспанському бізнес-форумі, який відбувся у Києві. Разом із Міністром фінансів форум відкривав Міністр закордонних справ і співробітництва Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо. Двадцять п’ять іспанських підприємців приїхали до Києва, щоб взяти участь у заході.

У своєму вітальному слові на бізнес-форуму Наталія Яресько розповіла про цілі і кроки, які Уряд України робить для стабілізації економіки і повернення її до зростання у 2016 році. Міністр фінансів зазначила, що мета Уряду на 2015 рік - це стабілізація державних фінансів і банківського сектору.

За її словами, Уряд рішуче працює над покращенням інвестиційного клімату та реформуванням економіки. Для цього Уряд вже здійснив ряд заходів (скорочення кількості держслужбовців, зміна системи соцвитрат; енергоефективність, включаючи реформи газового ринку та тарифів на газ тощо), та буде втілювати реформи й надалі.

Міністр підкреслила, що криза – це гарна можливість для бізнесу для інвестування. «Іспанські інвестиції в економіку України є вкрай низькими - всього 66,8 млн. доларів США, станом на 1 жовтня 2014; це 0,1% загального обсягу іноземних інвестицій в українську економіку. Але зараз - правильний час для інвестування в економіку України», - зазначила Наталія Яресько.

Зокрема, наразі інвестори можуть скористатися вигідною ціною на українські активи; підвищенням конкурентоздатності українських товарів за кордоном через зміну валютного курсу, високоосвіченими українськими кадрами тощо. Не менш важливий фактор - це зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, у рамках якої Брюссель надав Україні преференційний режим в односторонньому форматі.

«Іспанський бізнес має користуватися перевагами, які надає зона вільної торгівлі, адже вона відкрила двері на європейський ринок українським харчовим продуктам, а зміна курсу української гривні зробила їх більш конкурентоздатними», - звернулася Наталія Яресько до іспанських бізнесменів.