12.02.2015

Міністр соціальної політики Павло Розенко в ефірі радіо «Ера FM» наголосив на необхідності змінити підходи щодо ідеології працевлаштування людей та знайти нові механізми щодо активізації  пошуку роботи.

«Критична ситуація, яка склалась в Україні, на мій погляд, була сприйнята неадекватно керівництвом Державної служби зайнятості. Підходи залишилися старими і не було активності цієї служби стосовно вивчення проблем переселенців. Саме тому мною було ухвалене принципове рішення щодо зміни керівництва найближчим часом», - сказав Павло Розенко.

Така зміна, за словами Міністра, «стане доброю стряскою, і нове керівництво Держслужби зайнятості зверне особливу увагу на питання працевлаштування біженців через створення окремих програм та стимулів».

«Непокоїть і той факт, що сьогодні ДСЗ програє конкуренцію на ринку праці у  формуванні трудового потенціалу приватним компаніям. Сьогодні волонтерські організації знайшли вже заміну службі зайнятості і самі створюють громадські ініціативи щодо працевлаштування безробітних. Мене дуже турбує, що коли формувався Уряд, і зараз, коли формується персональний склад  органів виконавчої влади, і Кабінету Міністрів України, і Адміністрації Президента, зверталися не в службу зайнятості, а звертались до приватних агентств пошуку персоналу. Це є ознакою того, що ДСЗ не витримує конкуренції якраз в цьому полі працевлаштування (пошуку роботи)», – зауважив Павло Розенко.

«Немає іншого варіанту - або служба зайнятості стане більше ефективною на ринку праці і буде відповідати вимогам часу, або для чого ця структура взагалі, як Центр зайнятості?!» - наголосив Розенко.