12.02.2015

10 лютого у приміщенні Міністерства фінансів України відбулося спільне засідання представників Мінфіну, керівників місцевих фінансових органів та національної консультаційної ради з питань управління державними фінансами з обговорення основних аспектів практичної реалізації реформи міжбюджетних відносин.

Участь у заході також взяли представники секретаріату Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, помічники народних депутатів, Асоціації міст України.

Як зазначив заступник Міністра фінансів Володимир Матвійчук, з урахуванням законодавчих змін, які було прийнято, виникає багато запитань  як тлумачити ті, чи інші норми Бюджетного кодексу.

«Дійсно, прийняті зміни є радикальними і передбачають запровадження низки нових підходів, у першу чергу, до формування взаємовідносин державного і місцевих бюджетів. Це повна бюджетна самостійність місцевих бюджетів у їх формуванні і виконанні. Безумовно, є нововведення - це формування ресурсної бази місцевих бюджетів, розширення  доходів місцевих бюджетів, надання нових видів субвенцій тощо. Тому сьогодні наше завдання – проаналізувати стан речей, виходячи із сучасних вимог. Якщо є якісь упущення, ми повинні відшукати шляхи їх вирішення», - зауважив Володимир Матвійчук.

Так, під час засідання директори профільних департаментів Мінфіну надали роз’яснення щодо застосування на практиці нововведень, передбачених реформою. Зокрема, чимало запитань виникало щодо забезпечення фінансуванням тих бюджетних установ, які передані із державного бюджету.

Як зазначив директор Департаменту місцевих бюджетів Євген Кузькін, найближчим часом Мінфін спільно з Інститутом бюджету і соціально-економічних досліджень проведе низку виїзних нарад, на яких на місцях разом з усіма учасниками бюджетного процесу будуть опрацьовані питання із реалізації змін до бюджетного законодавства.

«Та кількість місцевих бюджетів, які вже прийняті, а це понад 94%, говорить про те, що системних проблем у бюджетній реформі немає. Є питання методологічного та організаційного характеру, технічні питання, які ми маємо спільно врегулювати», -  сказав він.