12.02.2015

Відповідно до рішення Уряду щодо встановлення режиму надзвичайної ситуації в Донецькій області продовжує працювати Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки, а також регіональний Штаб з ліквідації надзвичайної ситуації в області.

За інформацією Штабу, на сьогодні на найважливіших об’єктах інфраструктури регіону сформовано мобільні оперативні групи у складі сил і засобів служб тепло-, водо-, газо- та  електропостачання, а також будівельних організацій для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру.

Разом з тим, у зв’язку з інтенсивним веденням бойових дій в районі міст Авдіївка і Дебальцеве, проведення аварійно-відновлювальних робіт, на жаль, залишається неможливим. Здійснюється постійний моніторинг оперативної обстановки щодо можливості проведення зазначених робіт.

У повній готовності до проведення аварійно-відновних робіт знаходяться 155 осіб та 63 одиниці техніки від комунальних служб, а також 134 чоловіки особового складу та 22 одиниці техніки від Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Вчора терористи почали обстрілювати міста Краматорськ, Дзержинськ, Світлодарськ,  внаслідок чого є загиблі та поранені серед мирного населення, пошкоджені житлові будинки.

У Краматорську місцевою владою та, зокрема, Штабом оперативно було здійснено комплекс заходів щодо ліквідації наслідків обстрілу та забезпечення життєдіяльності міста. До рятувально-відновлювальних робіт було залучено рятувальників держслужби з надзвичайних ситуацій, медиків та комунальні служби. У місті посилені заходи безпеки. До цього, окрім правоохоронців та рятувальників, була залучена громадськість міста та служби таксі. Впроваджені профілактичні заходи для цивільного населення, а саме: місто було умовно розбито на сектори з призначенням відповідальних за організацію безпеки та відпрацьована система оповіщення. Місцевим мешканцям було рекомендовано залишатися вдома та особливу увагу приділяти дітям.

У зв’язку з тим, що після обстрілу в місті залишилося багато нерозірваних снарядів, на допомогу зведеному загону рятувальників до міста Краматорськ зі Слов’янська прибув піротехнічний розрахунок ДСНС України у складі 9 піротехніків та 2 одиниць техніки. Піротехніками, за повідомленнями місцевих мешканців, було обстежено 41 місце падіння боєприпасів та їх залишків. Після ідентифікації залишків проводилися роботи щодо вилучення з житлових кварталів,  з конструкцій будівель та з відкритої території міста елементів реактивних боєприпасів та касетних елементів з реактивних систем залпового вогню «Смерч». Роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів наразі тривають.

Загалом для ліквідації наслідків обстрілу від державної служби з надзвичайних ситуацій було залучено 42 чоловіки особового складу та 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки.

Враховуючи події останніх днів, а саме постійний обстріл міст та селищ області, основні зусилля рятувальників та місцевої влади наразі зосереджені на організації заходів з вивезення людей з міст Авдіївка, Дебальцеве, а також з населених пунктів, що розташовані поруч з ними.

Для вивозу людей на безпечні території, вчора до міста Дебальцеве було направлено 4 автобуси та карету швидкої допомоги. Як і в попередні два дні, через постійні обстріли, знову не вдалося заїхати в місто та організовано вивезти людей.

Проте, вчора з міста Авдіївка на двох автобусах, за кермом яких були рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій - старший сержант Григорій Безсмертний та прапорщик Юрій Сербаш - вдалося вивезти 27 людей, з яких двоє дітей та одна людина з обмеженими можливостями.

Також протягом останніх днів мешканці Дебальцевого та прилеглих населених пунктів самостійно залишали свої оселі, діставались безпечних територій, звертаючись за допомогою як до Донецького регіонального штабу так і до регіональних штабів в інших областях України.

Таким чином, за уточненими даними регіональних штабів з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням внутрішньо переміщених осіб, починаючи з 28 січня, з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ, населених пунктів Новогригорівка, Комуна, Миронівське, Красний Пахар, Ольховатка, вивезено рятувальниками, волонтерами та самостійно залишили населені пункти 7 тисяч 7 осіб, у тому числі 1 тисяча 723 дитини та 96 людей з обмеженими можливостями.

На залізничних вокзалах у Слов’янську та Костянтинівці Державною службою з надзвичайних ситуацій з 1 лютого розгорнуто додаткові транзитні пункти зустрічі, де люди можуть отримати необхідну допомогу. А ті, хто мають бажання переїхати в інші регіони, безкоштовно забезпечуються квитками для проїзду в межах України. Також  люди забезпечуються житлом для тимчасового проживання.

Станом на сьогодні, згідно з оперативною інформацією Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, до інших регіонів переселено 715 тис. 681 особа, у тому числі з Донецької, Луганської областей – 695 тис. 546 осіб.