13.02.2015

НАЕК «Енергоатом» першою серед державних компаній України провела тендер через електронну систему державних закупівель, предметом закупівлі був папір для потреб відокремленого підрозділу «Управління справами».

Завдяки використанню в електронних торгах принципу реверсивного аукціону, Компанії вдалося закупити папір на 15% дешевше початкової ціни, заявленої на торгах, та на 13% нижче, ніж мінімальна вартість аналогічної продукції на Інтернет-сервісі Hotline.

Головна мета впровадження електронних торгів -‒ забезпечити легкий і вільний доступ до участі в закупівлях Енергоатома максимальному колу постачальників, що дасть змогу закуповувати товари за найнижчою ціною.

Система електронних закупівель – це програмний комплекс, призначений для автоматизації відбору постачальників товарів, шляхом проведення електронного реверсивного аукціону. Система складається з бази даних, модулю електронного реверсивного аукціону та електронних майданчиків, через які здійснюється доступ до самої системи. Система є загальнодоступною і гарантує прозорість та рівний доступ до інформації всім бажаючим. Електронний майданчик, на якому відбуваються торги - це програмне забезпечення, що функціонує в мережі Інтернет та забезпечує покупцеві безоплатну реєстрацію та користування сервісами системи електронних закупівель з автоматичним обміном інформацією щодо самого процесу закупівлі. Здійснення самих торгів базується на принципі електронного реверсивного аукціону, який передбачає пониження цінових пропозицій учасників – від найвищої до найнижчої. Аукціон проводиться у три раунди, кожному учаснику забезпечується доступ до інформації про ціни, запропоновані учасниками, та їх місцезнаходження. Головним критерієм відбору того чи іншого постачальника в рамках електронної системи є найнижча ціна.

За січень 2015 року учасниками робочої групи Енергоатому в рамках реалізації проекту впровадження системи електронних закупівель було проведено низку тестувань, наслідком яких стало обрання основного майданчика для здійснення електронних закупівель. Також були узгоджені всі юридичні питання, зокрема прийнято внутрішнє положення про порядок придбання товарів в рамках пілотного проекту щодо впровадження системи електронних закупівель, а також підписані відповідні договори з електронними майданчиками. Участь Енергоатома у проекті та користування електронною системою є повністю безкоштовною. Результатом реалізації проекту має стати прозорість процедур закупівлі товарів та послуг, а також суттєва економія коштів.

Нагадаємо, що 31 жовтня 2014 року Енергоатом підписав меморандум з ГО «Прозорі закупівлі» щодо побудови в Україні прозорої та ефективної системи державних закупівель. Внаслідок цього Компанія почала активну діяльність з втілення в життя проекту електронних державних закупівель. Сам Пілотний проект розрахований на здійснення допорогових закупівель визначених груп товарів у відокремленому підрозділі Компанії «Управління справами».