13.02.2015

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко виступив на церемонії відкриття Agri & Food Export Forum, який проходить у Києві 12-13 лютого. Agri-Food Export Forum організований за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства і є однією із найбільших міжнародних платформ для представників аграрного бізнесу в Україні. У форумі беруть участь більше ніж 300 компаній.

"Експорт є одним із пріоритетних напрямків роботи Уряду, і Міністерство аграрної політики та продовольства України докладає всіх зусиль, аби забезпечити кращі умови для бізнесу та інвесторів. Наша мета полягає у досягненні Україною ТОП-50 у рейтингу країн за легкістю ведення бізнесу", - сказав Міністр, звертаючись до учасників експортного форуму.

Олексій Павленко подякував Європейському банку реконструкції та розвитку, Світовому банку та іншим міжнародним та зарубіжним організаціям, які беруть участь у робочих групах Міністерства. "Робочі групи дуже активні і мають величезне широке представництво. Вони показують шлях, як краще здійснити аграрну реформу", - зазначив Міністр.

Дерегуляція, боротьба з корупцією і децентралізація – основні напрямки  реформ. Проведення відкритих конкурсів із залученням міжнародних експертів  на посади керівників державних підприємств – дієвий крок в напрямку подолання корупції.

Говорячи про реалізацію Угоди про Асоціацію з ЄС Міністр пояснив заходи щодо її імплементації, а також повідомив про намір Міністерства розпочати діалог про збільшення квот на ринку ЄС. Окрім цього, ведеться подальша робота щодо відкриття нових ринків Азії та Африки.

Аграрний сектор є єдиним сектором в Україні, який показав зростання протягом 2014 і продовжує бути прибутковим. Ми очікуємо навіть вищі експорті показники у 2015 році.

Довідково

Agri-Food Export Forum проводиться під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України. Форум є платформою для взаємодії представників аграрного бізнесу, а також провідних міжнародних фінансових установ та комерційних банків.