14.02.2015

Понад два тижні більше 4-х тисяч українських воїнів, які призвані до лав Українського війська в рамках четвертої хвилі часткової мобілізації, опановують базові військові дисципліни за різними спеціальностями на базі 184 навчального центру Академії сухопутних військ.

Військовослужбовці, які проходитимуть службу в інженерних та саперних підрозділах ЗС України, вчаться використовувати складне обладнання шляхопрокладачів БАТ-2, землерийних машин ПЗМ-2, МДК-3, мостоукладальні комплекси, засоби інженерної розвідки тощо. Інтенсивність занять та висококваліфіковані викладачі дають можливість швидко освіжити старі знання та навчитись новому.

«Практичній складовій підготовки відводиться не менше 90 відсотків навчального часу. До занять залучена майже вся інженерна техніка, що стоїть на озброєнні ЗС України. Пальним забезпечені в повному обсязі, – розповів один з викладачів майор Сергій Шутенко. – В переважній більшості підготовку за інженерним фахом проходять люди, які отримали цю військово-облікову спеціальність під час проходження строкової служби».

Також інтенсивні заняття проходять на військовому стрільбищі полігону.

Серед відмобілізованих чимало тих, хто вже має неабиякий військовий досвід. Ще за часів Радянського Союзу дехто з них воював в Афганістані, Нагорному Карабасі. Є й такі, хто мужньо боронив українську землю в зоні АТО у складі добровольчих підрозділів.

Мобілізовані під час підготовки проживають у польових умовах, що дозволяє підготувати їх до реалій військового побуту в умовах справжніх збройних конфліктів, а також гартує їхній колектив. До речі, в наметах є засоби обігріву, місця для просушування одягу, зберігання особистих речей і відпочинку. Кожен мобілізований військовослужбовець має спальний мішок, декілька комплектів обмундирування, постільну й натільну білизну, засоби гігієни тощо.

За станом здоров’я мобілізованих цілодобово слідкують військові медики, у кожному наметовому таборі обладнані медичні пункти, відпрацьована система надання невідкладної медичної допомоги та негайної доставки хворих до медичних установ.