14.02.2015

Щоденно рятувальники ДСНС України, попри відсутність «зелених коридорів», вивозять людей з небезпечних районів Сходу. Рятувальники ДСНС України та органи місцевої влади, незважаючи на постійні обстріли з боку терористів, намагаються знайти безпечні шляхи вивозу людей з Донецької та Луганської областей.

Так, вчора, із селища Світличне Луганської області, вдалося вивезти 18 людей, серед яких 2 дітей та 1 людина, яка не може самостійно рухатись. Людей доправили до міста Лисичанськ, де в пункті обігріву рятувальники організували для них харчування та надали всю необхідну інформаційну допомогу для подальшого переміщення людей.

Також, цього дня, з міста Попасне вивезено 40 людей, серед яких 5 дітей.

Всього вчора з Луганської області було вивезено 58 людей, у тому числі 7 дітей та 1 людина, яка не може самостійно пересуватися.

У той же час, у Донецькій області рятувальники ДСНС України самотужки намагаються вивезти людей з небезпечних районів. Адже звичайні водії автобусів часто відмовляються ризикувати власним життям та їхати на території, де постійно ведуться обстріли. Саме тому водіями таких автобусів стають самі рятувальники.

Так, вчора, з міста Авдіївка, на автобусі, за кермом якого вже вкотре був рятувальник Державної служби з надзвичайних ситуацій старший сержант Григорій Безсмертний, вдалося вивезти 11 людей, серед яких 5 дітей.

Всього з 28 січня з Донецької та Луганської областей вивезено 8 959 людей, у тому числі 2 012 дітей та 268 людей, які не можуть самостійно пересуватися.

Сьогодні у місті Павлоград Дніпропетровської області відкривається найбільше із семи транзитних містечок для короткострокового проживання людей, яке розраховане на 640 осіб. Найближчим часом планується відкриття ще п’яти транзитних містечок, що дозволить тимчасово розмістити близько 4 000 людей. Зазначимо, що містечко у місті Харків вже функціонує і наразі там проживає 343 людини.

Крім цього, щоденно зусиллями рятувальників та органів влади оновлюється резерв приміщень для тимчасового поселення громадян на всій території України. Станом на сьогодні є можливість розмістити близько 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Для тих людей, які все ще залишаються в населених пунктах Авдіївка та Дебальцеве, щоденно здійснюється доставка гуманітарної допомоги. Зокрема, вчора до міста Авдіївка від Міжнародного комітету Червоного Хреста доставлено продуктові та гігієнічні набори, які розраховані на 600 родин, а також 600 одиниць тар для води, 18 000 свічок та 1 000 м. кв. руберойду.

До міста Дзержинськ здійснюється щоденна доставка питної бутильованої води.

Також до міст Авдіївка, Дебальцеве та села Новоселівка доправлено 20 генераторів для забезпечення енергозабезпечення населених пунктів.

Крім того, сьогодні до міста Краматорськ за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» до регіонального штабу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прибула автоцистерна об’ємом 7,7 куб. м, яку рятувальники використовуватимуть для підвозу води у населені пункти Донецької області.

Нагадаємо, що піротехнічні підрозділи ДСНС України продовжують обстежувати території східних регіонів, виявляючи та знешкоджуючи вибухонебезпечні предмети.

Зокрема, вчора, у місті Краматорськ виявлено та вилучено 7 фрагментів реактивних боєприпасів до реактивної системи залпового вогню «Смерч». Цього ж дня в населеному пункті Гродівка Донецької області піротехніки ДСНС України виявили та вилучили 4 фрагменти боєприпасів.

У свою чергу на території Луганської області за минулу добу обстежено 0,5 гектарів території та знешкоджено 30 вибухонебезпечних предметів.

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ЛУГАНСЬКОЇ ТА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ!

Якщо Ви бажаєте виїхати із небезпечної зони, то звертайтесь до місцевих органів влади або координуйте свої дії  з Державною службою України з надзвичайних ситуацій за телефоном:  101 або (044) 247-30-02.

Також:

у Донецькій області:

- оперативний штаб  головного управління  ДСНС у Донецькій області  (м. Краматорськ) - (06264) 7-45-45.

- штаб Донецької облдержадміністрації  -  (06264) 5-32-31 або 0800 504 041.

Транзитний пункт зустрічі громадян у м. Слов’янськ  - тел. 050 596 04 98; (06262) 7-20-75.

Транзитний пункт зустрічі громадян у м. Костянтинівка - тел. 066 847 18 92;   063 551 52 48.

у Луганській області:

- оперативний штаб головного управління ДСНС у Луганській області (Сєверодонецьк)  - (0645) 71-43-71.