14.02.2015

Від початку переселення людей з Донецької та Луганської областей, на базі ДСНС України розпочав функціонувати Міжвідомчий координаційний штаб, головним завданням якого є соціальне забезпечення та вирішення всіх проблемних питань переселенців. 12 лютого роботу Штабу проінспектував Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини. Під час візиту він ознайомився з роботою оперативної групи, яка цілодобово працює та допомагає людям безпечно переміститися з небезпечної території, отримати всі соціальні гарантії. Крім того, одразу ж в телефонному режимі надається не лише інформаційна, але й психологічна консультація.

Микола Кулеба поспілкувався із представниками міністерств та відомств, які також постійно чергують у Штабі та готові надати людям консультації стосовно питань розміщення, отримання соціальних виплат.

“Я хочу подякувати всім працівникам ДСНС України за їхню наполегливу та цілодобову працю, за той героїзм та силу волі, з якою вони продовжують вивозити людей з небезпечних територій. Вони роблять все можливе, аби тисячі людей, серед яких і чимало дітей, мали змогу безпечно переміститися до інших регіонів та отримати тимчасове житло. Кожен із нас і надалі повинен активно працювати заради того, аби допомогти кожній людині зі Сходу України. Особливо важливою нині є психологічна допомога переселенцям. Саме тому ми будемо посилювати роботу, в першу чергу, у цьому напрямку, залучаючи соціальних психологів та волонтерів. А також вирішуватимемо питання пошуку житла та тимчасового розселення громадян у інших регіонах України”, - сказав Микола Кулеба.

https://www.youtube.com/watch?v=9kG37qv7a8U&feature=youtu.be

Довідково

Станом на сьогодні, за даними Міжвідомчого координаційного штабу,  з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до інших регіонів переселено 716 тис. 554 особи (за добу – 873 особи), у тому числі з Донецької, Луганської областей – 696 тис. 405 осіб, а також громадяни, які переселені з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – 20 тис. 149 осіб.