14.02.2015

У Рівненській області завершуються роботи з повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Як повідомляє Головне управління Держземагентства у Рівненській області, на сьогодні землевпорядники провели повторну грошову оцінку земель 1009 населених пунктів області. Це становить 98,3 відсотка від загальної кількості населених пунктів Рівненщини. Зокрема, повторна оцінка земель проведена у 981 сільському населеному пункті, 15 селищах міського типу та 13 містах.

У першому півріччі 2015 року, за інформацією землевпорядної служби Рівненщини, в області необхідно провести повторну оцінку іще 86 населених пунктів Гощанського, Демидівського, Дубенського, Дубровицького, Рокитнівського та Радивилівського районів.

Як відомо, для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, нормативна грошова оцінка проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Довідково

Відповідно до статті 13 Закону України “Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.