14.02.2015

Засідання Колегії Держенергоефективності, в якому взяли участь представники Мінекономрозвитку, НАК «Нафтогаз України», УСПП, НАН України, шести профільних громадських організацій та провідні експерти ринку, було присвячено питанню створення дієвої правової бази для підвищення енергоефективності, заміщення газу та розвитку використання відновлюваних джерел енергії.

Відкриваючи засідання, Голова Держенергоефективності подякував усім членам колегії, які беруть активну участь у розробленні нормативно-правових актів у сфері енергозбереження  та енергоефективності.

«Ефективне впровадження наших спільних із членами колегії ініціатив продемонструвало результат уже в другій половині 2014 року. Зокрема, завдяки реалізації механізмів державної підтримки, адміністративним заходам Уряду, а також активності населення у минулому році, бюджетними організаціями, ТКЕ та населенням вдалося зменшити споживання газу з 26 млрд. куб. м до 22,9 млрд. куб. м. Отже, сьогодні ми разом із членами колегії не повинні втрачати набраних темпів та будемо продовжувати активно діяти в напрямку впровадження енергоефективних реформ», - зауважив Сергій Савчук.

До уваги членів Колегії та запрошених була представлена дорожня карта з розробки та впровадження 42 нормативно-правових актів, покликаних забезпечити реальні зміни в структурі та обсягах енергоспоживання в Україні.

Презентована дорожня карта включає нові механізми державної підтримки енергоефективності, акти, спрямовані на стимулювання розвитку відновлюваної енергетики, ринку енергосервісних послуг та суміжних ринків, імплементацію вимог законодавства ЄС у  згаданих сферах.

Член Колегії Держенергоефективності, відомий дипломат та суспільний діяч, Олександр Чалий підкреслив, що затвердження дорожньої карти є реальним підтвердженням  чіткого усвідомлення Агентством  подальшого алгоритму дій з реалізації державної політики у сфері енергоефективності, заміщення газу та розвитку відновлюваної енергетики. Більше того, це позитивний сигнал для європейської спільноти і фінансових донорів.

Розглядаючи питання  нормативно-правового забезпечення розвитку відновлюваної енергетики, члени Колегії - представники профільних асоціацій у цій сфері, зокрема голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, голова Української асоціації відновлюваної електроенергетики Олексій Оржель та голова Українського пелетного союзу Микола Коломийченко запропонували внести до рішення Колегії пункт щодо обов’язковості врахування вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, в рамках розроблення нової редакції Енергетичної стратегії України до 2030 року. Колегія одностайно підтримала це рішення.

Загалом члени Колегії та запрошені схвально оцінили зміст представленої Держенергоефективності дорожньої карти з розроблення нормативно-правових актів і висловили впевненість, що їх прийняття дозволить досягти реальних зрушень у зміцненні енергонезалежності України та стане поштовхом для стрімкого розвитку вітчизняних ринків енергоефективного обладнання енергосервісних послуг, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.