16.02.2015

Через постійні обстріли міст та селищ Донецької та Луганської областей, рятувальники ДСНС України щоденно проводять аварійно-відновлювальні та піротехнічні роботи на територіях, де це наразі є можливим.

У тісній взаємодії місцевої влади та всіх служб продовжуються відновлювальні роботи і в Краматорську. Вчора рятувальники Мобільного рятувального центру ДСНС України провели демонтаж зруйнованих конструкцій житлових будинків.

Оскільки після обстрілів у місті залишилися фрагменти боєприпасів, у Краматорську продовжують працювати дві піротехнічні групи ДСНС. З 10 лютого піротехніки ДСНС виявили та вилучили 30 фрагментів реактивних боєприпасів до реактивної системи залпового вогню «Смерч», у тому числі 1 бойовий касетний елемент. Всі виявлені та вилучені фрагменти боєприпасів передаються представникам Служби безпеки України.

Тривають піротехнічні роботи і в населеному пункті Гродівка Красноармійського району, де наразі виявлено та вилучено 4 елементи реактивних боєприпасів.

У зв’язку з постійними обстрілами м. Артемівськ та прилеглих територій, піротехнічними підрозділами ДСНС України вчора була проведена робота з виявлення місць знаходження незірваних боєприпасів та їх залишків.

Тривають відновлювальні роботи у Луганській області.

Зокрема, вже відновлена трансформаторна підстанція у Попаснянському районі, 5 трансформаторних пунктів у Станично-Луганському районі.

Проте,  у зв’язку з інтенсивним веденням бойових дій у містах Донецької та Луганської областей проведення у повному обсязі аварійно-відновлювальних робіт на більшості територій, на жаль, залишається неможливим.

Натомість, постійно здійснюється моніторинг оперативної обстановки щодо можливості проведення зазначених робіт.

Продовжуються роботи щодо організації безпечного вивозу людей з територій, обстрілюваних терористами.

Так, вчора, з м. Попасне рятувальниками було вивезено 36 людей до м. Лисичанськ. Крім того, з м. Привілля вивезено 64 пацієнти Попаснянського обласного психоневрологічного інтернату, з яких 29 пацієнтів - у м. Кіровоград, 24 пацієнти - до Харкова та 11 пацієнтів - у Кремінне.

14 лютого  з міст Авдіївка, Дебальцеве та поруч розташованих населених пунктів, через постійні обстріли терористів, організований вивіз людей не здійснювався.

Разом з тим, люди продовжували самостійно залишати небезпечні території та реєструватись у транзитних пунктах переміщення в містах Костянтинівка та Слов‘янськ.

Всього з 28 січня з міст (районів) Донецької області силами рятувальників, місцевої влади, волонтерів було вивезено та самостійно залишили території  8190 осіб, з них 1827 дітей та 110 людей з обмеженими можливостями.

Загалом за цей період небезпечні території Донецької та  Луганської областей залишили 9242 людини, з яких 2053 дітей та 295 людей з обмеженими можливостями.

Аби гарантувати розміщення кожної людини, яка прибуває з небезпечних районів Сходу, регіональними штабами ДСНС України та місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень, придатних для розміщення людей. На цей час визначено 840 об’єктів різної форми власності, у яких можливе розміщення 14 тис. 954 внутрішньо переміщених осіб.