16.02.2015

Станом на 14 лютого 2015 року територіальні органи Держземагентства України спільно з органами місцевого самоврядування надали дозволи на розроблення землевпорядної документації щодо відведення учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих на Сході України військовослужбовців 13896 земельних ділянок. Загальна площа відведених наділів складає понад  7,6 тис. гектарів.

Загалом станом на 12 лютого військовослужбовці подали 24220 заяв на отримання земельних ділянок. Лише упродовж останнього тижня землевпорядники України прийняли майже 936 заяв від захисників Вітчизни.

Найбільше таких клопотань надійшло до землевпорядників та органів місцевого самоврядування у Волинській (2848), Львівській (2722), Київській (2412), Миколаївській (2153) та Житомирській (1840) областях.

Найчастіше учасники АТО звертаються із клопотаннями про виділення земельних ділянок для ведення садівництва. Таких дозволів надано 7070 щодо відведення 1094,75 гектара. Крім того, 2160 дозволів про відведення 377,16 га надано для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, 3618 дозволів надано щодо відведення 6163,44 га для ведення особистого селянського господарства, 12 дозволів про відведення 1,16 га було надано для ведення індивідуального дачного будівництва.

Довідково

Надання у власність земельних наділів військовослужбовцям, які беруть або раніше брали участь у проведенні антитерористичної операції, здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, що посвідчує його участь в АТО.

Держземагентство України розробило і розмістило на офіційному веб-сайті покрокову схему дій щодо виділення земельних наділів учасникам АТО та членам родин воїнів, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність країни. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Так, для безоплатного отримання земельної ділянки необхідно звернутися до органу земельних ресурсів за місцем проживання та написати відповідну заяву. Процедура надання дозволу на розроблення документації із землеустрою відбувається швидше, якщо це стосується землі сільськогосподарського призначення державної власності, розпорядником якої є Держземагентство. Якщо ж земля знаходиться у комунальній власності, після написання заяви органи місцевого самоврядування у місячний термін приймають рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.