16.02.2015

Відбулося засідання колегії Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області  за підсумкам  діяльності служби  у 2014 році та невідкладними завданнями на 2015 рік.

Начальник Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Сергій Аранчій поінформував щодо підсумків роботи служби ветмедицини за минулий рік, вказав на проблемні питання і шляхи їх вирішення.

Особлива увага була звернута на епізоотичну ситуацію. Так, за минулий рік в області з метою профілактики захворювань сільськогосподарських тварин і птиці проведено 35,5 млн. головообробок, в т.ч. 1,7 млн. діагностичних досліджень та 33,8 млн. профілактичних щеплень, що дало змогу виконати планові протиепізоотичні заходи за 2014 рік по більшості показників та не допустити виникнення і поширення гострозаразних інфекцій. Ветслужба області працювала злагоджено, функціонально та ефективно, створивши  умови для стабільного розвитку галузі тваринництва у різних форм власності. Завдяки своєчасному проведенню протиепізоотичних та ветеринарно-санітарних заходів, тваринництво в області благополучне по туберкульозу та інших хронічних і гострозаразних захворюваннях. В колективних господарствах області повністю оздоровлена ВРХ від захворювання на лейкоз.

Завдяки проведенню кампанії по розкладанню пероральної антирабічної вакцини з метою вакцинації лисиці червоної як основного джерела вірусу сказу та стовідсоткового виконання річного плану вакцинації сільськогосподарських та дрібних тварин вдалося знизити динаміку захворюваності тварин на сказ в порівнянні з минулими роками.

Для недопущення виникнення на території області африканської чуми свиней та здійснення належного ветеринарно–санітарного контролю та нагляду за всіма сільськогосподарськими підприємствами, що утримують свинопоголів’я, закріплені відповідальні фахівці державних установ ветеринарної медицини. Планово проводилася вакцинопрофілактика класичної чуми свиней, при цьому забезпечено 579,3 тисячі головообробок.

Стабільна та контрольована епізоотична ситуація в області сприяла розвитку тваринництва, за даними статистичної служби в колективних господарствах області спостерігається тенденція до нарощення поголів’я продуктивних тварин в порівнянні до минулого року.