16.02.2015

Понад два тижні більше чотирьох тисяч українських воїнів проходять підготовку у 184-му навчальному центрі. Усі вони були призвані до лав Українського війська в рамках четвертої хвилі мобілізації. Інтенсивність занять та висококваліфіковані викладачі дають можливість швидко освіжити старі знання та навчитись нового.

За повідомленням Медіа-групи Академії сухопутних військ, до занять залучена майже вся інженерна техніка, що стоїть на озброєнні ЗС України.

Мобілізовані вчаться використовувати складне обладнання шляхобудівельних машин БАТ-2, землерийних машин ПЗМ-2, МДК-3, мостоукладальні комплекси, засоби інженерної розвідки тощо.

Призвані чоловіки опановують автомати, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, ручні гранати та багато іншого озброєння. Також військовослужбовці вчаться основним прийомам рукопашного бою.

Серед цих чоловіків чимало тих, хто вже має неабиякий військовий досвід. Ще за часів Радянського Союзу дехто з них воював в Афганістані, Нагорному Карабасі. Є й такі, хто мужньо боронив українську землю в зоні АТО у складі добровольчих підрозділів. Проходять тут підготовку й легендарні «кіборги» - оборонці Донецького аеропорту.

Більшість українських вояків, які прийшли до війська в рамках мобілізації, під час підготовки проживають в польових умовах. Це дозволяє підготувати їх до реалій військового побуту в умовах справжніх збройних конфліктів. Проте на умови вони не скаржаться. В наметах є засоби обігріву, місця для просушування одягу, зберігання особистих речей й відпочинку. Кожен вояк має спальний мішок, декілька комплектів обмундирування, постільну й натільну білизну, засоби гігієни тощо. За станом здоров’я чоловіків цілодобово слідкують військові медики, в кожному наметовому таборі обладнані медичні пункти. Необхідними ліками забезпечені повністю.

Шість днів на тиждень вояки стріляють з різноманітних видів озброєння, водять бойові машини, вчаться застосовувати спеціальну техніку за відповідним фахом, діяти у складі своїх підрозділів в бою тощо. В неділю з ними проводяться заняття гуманітарного спрямування, зокрема вивчення статутів ЗС України, аспектів морально-психологічного забезпечення, командири проводять необхідні заходи з правового та суспільно-політичного інформування особового складу.