17.02.2015

Заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко провів зустріч з представниками Державної служби зайнятості Королівства Швеції на чолі з директором проектів Служби П’ером Ліндбергом та старшим експертом шведсько-українських проектів Йораном Тругеном.

Участь у зустрічі також взяли в.о. директора Державного центру зайнятості Ярослав Кашуба, заступник директора Департаменту ринку праці та зайнятості Оксана Мовчан та інші представники Міністерства і Державного центру зайнятості.

Метою зустрічі стало обговорення можливостей щодо залучення шведських експертів задля ефективного запровадження системи підтвердження неформально здобутих знань у розробці механізмів співпраці між державними органами та представниками роботодавців і профспілок, а також приватних агентств із працевлаштування з метою забезпечення діяльності гнучкої системи державного регулювання ринку праці та зайнятості в Україні, яка була б здатна  оперативно реагувати на економічні зміни в країні.

Враховуючи, що шведська модель організації та регулювання ринку праці визнана однією із найбільш передових в Європі, Мінсоцполітики вважає за необхідне взяти за приклад досвід Державної служби зайнятості Швеції під час втілення реформ в Україні. Саме така модель поєднує і конкурентоспроможну промисловість і бізнес з ефективною системою соціального захисту населення.

Під час зустрічі заступник Міністра соціальної політики повідомив, що Міністерство зацікавлене у впроваджені проектів щодо удосконалення системи соціальної допомоги, у т.ч. на ринку праці. Він зазначив, що впровадження європейського досвіду здійснюватиметься в межах проектних заходів. Це також допоможе українським партнерам краще осягнути європейський контекст. Додав Ярошенко.

У свою чергу, Пер Ліндберг зазначив: ”Ваші погляди направлені на майбутнє держави. Ситуація, що відбувається в країні вимагає швидкої реакції щодо захисту українського народу. Сподіваюсь, що наш досвід допоможе вирішити нагальні питання щодо працевлаштування у найкоротший час”.

Він зауважив, що шведська сторона керується у сфері зайнятості даними, побудованими на основі опитування роботодавців, підприємців, що дозволяє двічі на рік робити прогнози та уникати негативних явищ у працевлаштуванні.

Старший  експерт шведсько-українських проектів Йоран Труген  акцентував увагу присутніх на залучені лізингових компаній в об’єднанні зусиль щодо подолання рівня безробіття у Швеції. Йоран Труген  окремо виділив отриманий досвід внаслідок співпраці з Молдовою. Він проінформував, що низка заходів, які були проведені у країнах починались зі змін у законодавчій базі.

Сторони також домовилися про подальші зустрічі задля більш детального обговорення підготовки та реалізації спільних проектів щодо допомоги соціально незахищеним верствам населення у працевлаштуванні та ознайомлення з роботою державної служби зайнятості в Україні.

Заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко запевнив представників Королівства Швеції у зацікавленні з боку Міністерства соціальної політики України як можна швидше розпочати співпрацю з реалізації проекту.