17.02.2015

З 16 лютого у місті Запоріжжя розпочало функціонувати транзитне містечко для короткострокового проживання у ньому внутрішньо переміщених осіб. Модульне містечко розташоване по  вул. Стешенка, 18 на площі 1,12 га та розраховане на проживання 544 людей. Церемонія відкриття містечка відбувалася за участю Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина Детлефа Вольтера, Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів рад Дмитра Свіркіна.

За словами Голови ДСНС України Сергія Бочковського, це вже третє транзитне містечко, відкриття якого гарантуватиме тимчасовий прихисток людям, які змушені покидати свої домівки. Це був тривалий процес, але протягом всього часу будівництва кожен працював та  робив все можливе, аби родини переселенців мали змогу якнайшвидше переїхати сюди і мали всі необхідні умови проживання.

“Відкриття транзитного містечка є дійсно зразком злагодженої європейської взаємодії, у першу чергу, між Президентом України Петром Порошенком та Канцлером Федеративної Республіки Німеччина Ангелою Меркель. Саме така продуктивна співпраця сприяла будівництву семи транзитних містечок. Скажу відверто, що даний напрямок роботи, а саме спорудження містечок, був новим для нашої Служби. Проте, за дорученням Уряду України, ми змогли оперативно налагодити зв'язок з нашими німецьким партнерами і сьогодні ми бачимо результат цієї взаємодії і найголовніше – щасливі обличчя людей, які відсьогодні заселяються у комфортні будиночки”, - зазначив Сергій Бочковський.

У свою чергу Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Детлеф Вольтер зауважив, що Німеччина й надалі підтримуватиме Україну та всіляко допомагатиме тим людям, які змушені покидати рідні домівки та тимчасово шукати спокою у інших регіонах.

“Ми розуміємо, що нині українці, як ніколи раніше, потребують підтримки та допомоги. Саме тому ми робитимемо все можливе, аби допомогти Україні. Сподіваюся, що люди, які проживатимуть у транзитному містечку, почуватимуться у ньому затишно та комфортно. Вкотре дякую рятувальникам та співробітникам облдержадміністрації за плідну та високопрофесійну роботу”, - сказав Детлеф Вольтер.

Зазначимо, що за сумлінне і бездоганне виконання службових обов’язків та значний особистий внесок в облаштування транзитного модульного містечка для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб Голова ДСНС України нагородив рятувальників відомчими відзнаками.

Сьогодні, 16 лютого, 38 людей, з яких 22 дітей, а це 8 сімей, вже розпочали заселення до будиночків. Кожна родина отримала  продуктові набори та подарунки для дітлахів від волонтерської організації “Міський центр допомоги”.

Особливістю цього транзитного містечка є також наявність у будиночках Wi-Fi. Це надзвичайно важливо, адже люди, які тут проживатимуть, матимуть змогу дізнаватися про новини з рідного краю. Одна із фірм безпровідного інтернету самостійно звернулася до Запорізької ОДА з ініціативою облаштувати у містечку безкоштовний інтернет.

Також психологи ДСНС України обладнали у містечку окрему кімнату психологічної підтримки. Оскільки саме психологічна адаптація на новому місці є надзвичайно важливою. Особливо така підтримка необхідна дітям, які вкрай складно переживають ті жахіття, які вони бачили у рідному краї. У кімнаті психологічної допомоги, крім співробітників ДСНС, працюватимуть також психологи-волонтери та соціальні психологи.

“Саме психологічна підтримка відіграє важливу роль як для дорослих, так і для дітлахів. Приємно відзначити, що запорізькі психологи постійно впроваджують новітні методи роботи. Вони облаштували у містечку чудову кімнату, у якій люди можуть дійсно отримати кваліфіковану допомогу та швидше адаптуватися до нових умов проживання”, - зазначив Голова ДСНС України.

Нагадаємо, транзитне містечко складається з 10 житлових модульних будиночки, кожен з яких складається з 10 модулів, 4 житлових модульних гуртожитків, які складаються з 27 модулів, та 2 адміністративні будівлі.

Всі будиночки квартирного типу укомплектовані ліжками, шафами, матрацами, постільною білизною, столами, стільцями, посудом, холодильниками, засобами особистої гігієни, санвузлами для необхідної кількості внутрішньо переміщених осіб.

Гуртожитки, крім того, додатково обладнані санвузлами для людей з обмеженими можливостями.

В адміністративно-господарчому блоці знаходиться пральня, яка обладнана сушарками та пральними машинами.

Всі модульні будинки мають електроопалення. Виконано утеплення зовнішніх каналізаційних і водопровідних підключень.