17.02.2015

Заступник  Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський та директор Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Йонас Мілюс в Таллінні під час засідання постійно діючої Робочої групи по африканській чумі свиней країн Балтії та Східної Європи обговорили умови торгівлі литовськими молочними та м'ясними продуктами. Зустріч відбулася після офіційного підтвердження литовською ветслужбою в Україні нових узгоджених ветеринарних сертифікатів для експорту молочних і м'ясних продуктів.

«Український ринок для наших виробників завжди був відомим і привабливим, проте, у зв'язку зі спалахами африканської чуми свиней (АЧС), що мали місце минулого року в Литві, експорт деяких продуктів був тимчасово припинений. Довелося переглянути і заново узгодити ветеринарні сертифікати, які дозволяють відновити експорт литовських продуктів тваринного походження. Ми повинні були надати гарантії, що продукція, яка експортується з Литви – безпечна, а наші методи контролю – ефективні», - запевнив директор Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Йонас Мілюс.

Після обговорення керівниками компетентних установ обох країн і узгодження деталей вимог до торгівлі, литовські виробники м'ясних і молочних продуктів зможуть відновити постачання своєї продукції в Україну.