17.02.2015

«Думаю, що легітимно ставити питання про репарації з боку Російської Федерації за відновлення Донбасу. Вони знищили Донбас, і Росія повинна бути одним із основних, хто має платити за відновлення Донецька і Луганська», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у неділю, 15 лютого, в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень» на каналі «1+1».

Він наголосив, що Мінські домовленості – це ще один крок назустріч до миру: «Але все залежить від Росії і від наших західних союзників - чи здатні ми стримати Росію і змусити її виконувати хоча б щось, під чим вона ставить свої підписи».

Водночас, підкреслив Глава Уряду, «завжди треба бути готовим до того, що Путін не виконає свої домовленості, тому що він їх завжди не виконував».

За словами Арсенія Яценюка,  мир можна гарантувати «тільки тоді, коли Україна має можливість себе захищати»: «Це зараз найбільш важливий час для посилення обороноздатності української держави і отримання допомоги від наших західних партнерів, в тому числі військово-технічної».

«Буде добре, якщо ми перейдемо з військової в політичну стадію. Але я зразу хотів би зазначити: руками центральної влади легалізувати терористів ніхто не буде, якщо вони про це думають. А так само легалізувати їхній анклав, який вони там вирішили влаштувати», - наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк підкреслив, що ключові вимоги – це повне відновлення контролю над всією українською територією, в тому числі Донецька і Луганська, роззброєння всіх незаконних формувань, дія українських законів, «відновлення державної влади в кожному селі й місті - і геть російських бандитів та терористів з території України та відновлення контролю над кордоном між Україною і Росією».