18.02.2015

Піротехніки ДСНС України від 6 липня 2014 року продовжують здійснювати роботи з розмінування звільнених населених пунктів Донецької та Луганської областей. Наразі вкрай необхідним є покращення технічного оснащення ДСНС України у сфері розмінування задля гарантування безпеки піротехніків та підвищення продуктивності їх роботи.

Саме тому, постійний Представник України при НАТО пан Ігор Долгов звернувся у листі до Заступника Помічника Генерального секретаря НАТО з питань цивільного надзвичайного планування Франчески Тардіолі з проханням до країн-членів НАТО та держав Ради євроатлантичного партнерства про підтримку у постачанні необхідного піротехнічного обладнання рятувальникам ДСНС. На прохання оперативно відгукнулось Посольство Федеративної Республіки Німеччина та у найкоротші терміни надало гуманітарну допомогу українським рятувальникам.

Сьогодні, 17 лютого, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Д-р Крістоф Вайль передав піротехнічним підрозділам ДСНС України 50 металодетекторів «CEIA CMD» на загальну суму 101 900,00 євро з глибиною пошуку до 1 м. для проведення розмінувань на сході України.

Дякуючи пану Послу за таку надзвичайно важливу допомогу, Голова ДСНС України Сергій Бочковський вкотре наголосив, що наразі наша країна, як ніколи раніше, потребує підтримки та допомоги саме від європейської спільноти. За його словами, приємно усвідомлювати, що Україна не залишається на одинці зі своїми проблемами і постійно отримує допомогу від міжнародних організацій та країн Європи.

«Сьогодні наша Служба отримала дійсно надзвичайно важливу гуманітарну допомогу від Посольства ФРН. Ці металошукачі одразу ж будуть направлені на схід, де працюють наші піротехнічні підрозділи і щоденно розміновують території звільнених місць. І я переконаний, що з допомогою цих сучасних металошукачів піротехніки зможуть оперативно виявляти вибухонебезпечні предмети на територіях Донбасу, що становлять загрозу для населення. Тим самим, ми зможемо врятувати мирних жителів від тих «сюрпризів», що залишили по собі терористи», - зазначив Сергій Бочковський.

У свою чергу, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Д-р Крістоф Вайль високо оцінив роботу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка наразі, крім питання розмінування та відновлювальних робіт на сході України, займається також питанням безпечного переміщення та розміщення людей, доставки гуманітарних вантажів.

«Ви робите надзвичайно важливу та вкрай необхідну сьогодні роботу, докладаєте всіх зусиль, аби люди, які втікаючи від постійних пострілів до інших регіонів, почувалися там комфортно і затишно. Федеративна Республіка Німеччина й надалі всебічно допомагатиме Україні і робитиме все можливе, аби люди зі сходу країни змогли якомога швидше повернутися до рідних домівок», - сказав Д-р Крістоф Вайль.

Зазначимо, металодетектори типу «CEIA CMD» мають високу чуттєвість для миттєвого знаходження предметів з низьким вмістом металу. Обладнані сучасним блоком живлення. Металодетектори точно визначають місцезнаходження цілей, мають високу точність локалізації.

https://www.youtube.com/watch?v=9ailXRE9TXE&feature=youtu.be

Довідково

Підрозділами ДСНС з початку виконання робіт (6 липня) виявлено та вилучено 32 тис. 977 од. (за добу – 31 од.) боєприпасів, із них артилерійських снарядів – 5 тис. 213 од. (за добу – 6 од.); мінометних мін – 2 тис. 687 од. (за добу – 0 од.); бойових гранат та мін – 3 тис. 85 од. (за добу – 11 од.); реактивних боєприпасів – 568 од. (за добу – 0 од.); інших вибухонебезпечних предметів – 21 тис. 424 од. (за добу – 14 од.).

Перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 968 адміністративних споруд та будівель, 1 тис. 667,2 га території (за добу – 0,9 га) та 37,5 га акваторії водойм.

Фахівцями-піротехніками у ході виконання завдань знешкоджено 574 спеціально встановлених особливо небезпечних вибухових пристроїв, серед яких підривні засоби з дистанційним управлінням, боєприпаси на розтяжках у стані невилучення, фугаси великої потужності, підготовлені до дії протитанкові та протипіхотні міни, і навіть вибухові пристрої, замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки.

Усього до виконання завдань на території Донецької та Луганської областей з урахуванням ротацій залучалося близько 350 піротехніків ДСНС України.