18.02.2015

Міністерство інфраструктури розпочало обговорення з громадськістю проекту змін до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку.

«На сьогоднішній день, правова прогалина в існуючому порядку не встановлює механізму списання (анулювання) отриманого дозволу, який було перевізником втрачено. Через це десятки автоперевізників фактично позбавлені можливості виконувати перевезення пасажирів та вантажів у міжнародному сполученні», - зазначив заступник Міністра Олександр Кава.

За його словами, запропоновані зміни направлені на врегулювання ситуації, яка склалась із розблокуванням автоперевізників, які не можуть повернути отримані дозволи з причини втрати або викрадення.

Відповідний проект наказу 14 лютого 2015 року розміщений на офіційному сайті Міністерства інфраструктури (розділ Регуляторна діяльність) для отримання зауважень та пропозицій.

Проведення громадського обговорення заплановано на 12:00 18 лютого 2015 року в адмінбудівлі Міністерства інфраструктури.

Разом з тим інформуємо, що Мінінфраструктури разом із Укртрансінсекцією працюють над новою редакцією порядку, який комплексно регулюватиме питання оформлення, видачі, обміну та обліку дозволів на перевезення автомобільним транспортом в міжнародному сполученні. Проект цього наказу буде оприлюднений на сайті міністерства для проведення його громадського обговорення.

Довідковоса

Порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні затверджений наказом Міністерства транспорту України від 20.08.2014 № 757 (у редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 19.04.2013 № 239), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.08.2004 за № 1075/9674.