19.02.2015

Співголови виконавчого комітету реформ у складі Дмитра Шимківа, Ганни Гопко та Айвараса Абромавичуса підписали меморандум про взаєморозуміння з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо створення Проектного офісу з координації розроблення і впровадження реформ в Україні.

Передбачається, що проектний офіс координуватиме, підтримуватиме та сприятиме розробці й реалізації пакетів реформ в Україні; здійснюватиме моніторинг і контроль за виконанням реформ та забезпечуватиме взаємну узгодженість, взаємодоповнюваність, а також відсутність протиріч між реформами. Крім того, робота офісу сприятиме ЦКР у розробці стандартів і шаблонів документів для пакетів реформ і наданні звітів про виконання планів з їх упровадження.

Проектний офіс реформ, за словами Айвараса Абромавичуса, стане постійно діючим центром управління проектами, а головне – дозволить стежити за ходом їх виконання й аналізувати, в яких сферах реформи втілюються, як задумано, а де необхідне втручання й коригування дій.  Таким чином, можна буде запровадити однакові стандарти в розробці та плануванні змін у країні, упевнений Міністр.

Під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі після підписання меморандуму Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус наголосив, що від ефективного впровадження реформ залежить майбутнє країни.

«Країна знаходиться у важкому стані, тому є величезний запит на реформи. Звичайно, багато що залежить від нас, але багато залежить і від вас, від громадськості. З цього моменту потрібна більш упевнена координація реформ між гілками влади, міжнародними партнерами, активістами», - сказав Міністр.

За досягнутими домовленостями, ЄБРР надасть фінансування проектного офісу в розмірі більше 1  мільйона євро.