20.02.2015

19 лютого 2015 року Олександр Кава, заступник Міністра інфраструктури та Андрій Нестеренко, директор Департаменту міжнародного  співробітництва та інвестиційної діяльності взяли участь у конференції «Доступ до залізничної інфраструктури в Україні», організованій Посольством Республіки Польща в Україні.Серед учасників конференції також були представники Укрзалізниці, фахівці та експерти галузі залізничного транспорту.

Головною метою заходу було обговорення питань функціонування ринку залізничних перевезень в умовах відкритого доступу. Польські фахівці поділились своїм досвідом реформування залізниці.

«Україна зараз знаходиться на першому етапі реформування галузі залізничного транспорту. У зв’язку з цим ми активно вивчаємо досвід країн, які вже реформували свої залізниці, - сказав Олександр Кава. – Разом з тим, варто пам’ятати, що українська модель вантажних перевезень залізничним транспортом суттєво відрізняється від європейської. Так, на частку залізниці в України приходиться 83% вантажних перевезень (за виключенням трубопровідного транспорту), у той час, коли середній показник у країнах ЄС – близько 10%. Українська економіка в значно більшій мірі залежить від ефективності роботи залізничного транспорту ніж економіка будь-якої країни ЄС».

Він також зазначив, що модель вільного доступу до ринку залізничних перевезень вивчається Міністерством інфраструктури. «Однак ми знаходимось на першому етапі впровадження реформ, головним завданням зараз є розподіл регуляторних та господарських функцій на залізничному транспорті – створення ПАТ «Українська залізниця», підвищення ефективності операційної діяльності, оздоровлення фінансового стану. До розгляду питання вільного доступу ми повернемось на наступних етапах реформування за декілька років», - додав Олександр Кава.