20.02.2015

Під час брифінгу, що відбувся у Луганській обласній державній адміністрації  19 лютого 2015 року, Міністр освіти і науки України Сергій Квіт наголосив на важливості реформ впроваджуваних Урядом України.

Зокрема, Сергій Квіт зазначив, що Міністерство освіти і науки відкрите для вирішення питань громадян, а реформи, направлені на покращення якості у вищій, середній і професійній освіті, здійснюються винятково на користь громадян України. «Важливо, щоб люди, незалежно від того, де вони знаходяться: на контрольованій, чи на тимчасово непідконтрольній українській державі території, пам’ятали, що про них піклується держава», - підкреслив Міністр.

Як повідомив Сергій Квіт, сьогодні Міністерство працює над рамковим Законом «Про освіту» та законопроектом «Про професійну освіту». Планується, що до літа 2015 року ці законопроекти будуть подані у Верховну Раду України та розглянуті нею.

За словами Міністра, на сьогодні існує 1400 професійно-технічних навчальних закладів, на базі яких, відповідно до Закону «Про професійну освіту», будуть створювати регіональні центри та відбуватиметься укрупнення професійних закладів. «Важливо, що рішення з цих питань будуть прийматися на місцях, в регіонах», - повідомив Міністр. Спеціальні ради на місцях складатимуться з представників професійно-технічних навчальних закладів, місцевої влади і бізнесу, котрі зацікавлені у розвитку тих чи інших спеціальностей та опікуються питаннями забезпечення регіону кваліфікованими кадрами.

Під час брифінгу Міністр освіти і науки повідомив, що отримує на особисту пошту велику кількість запитань та повідомлень від педагогів, котрі працюють на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Як зазначив Сергій Квіт, вчителі, що залишились на окупованих територіях, опікуються дітьми і підтримують їх, заслуговують на повагу, але, на жаль, Міністерство не може контролювати навчальний процес, програми та підручники, за якими навчаються діти.

Міністр відповів на запитання журналістів щодо пільг для студентів з окупованих територій. Зокрема, Сергій Квіт зазначив, що Міністерство освіти і науки зробило все можливе для переведення студентів вищих навчальних закладів з територій, де відбуваються бойові дії. «Ми зобов’язали всі університети України приймати на навчання всіх студентів з окупованих територій», - наголосив Міністр.

Сергій Квіт нагадав, що з тимчасово непідконтрольних українській владі територій було переміщено 25 закладів, 16 з яких - вищі навчальні заклади, решта – наукові установи. «У Міністерства немає жодної скарги на те, що комусь із студентів відмовили у переведенні, або батькам у зарахуванні їхніх дітей до школи чи садочка», - наголосив Сергій Квіт.

Відповідаючи на запитання про патріотичне виховання, Міністр повідомив, що проект Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, розроблений фахівцями Міністерства, зараз проходить громадське обговорення та буде проваджений вже з нового навчального року.