20.02.2015

У ході зустрічі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Володимиром Демчишиним спеціальний посланник та координатор з питань міжнародної енергетики США, голова Бюро з енергетичних питань Державного Департаменту США Амос Хокстен заявив, що Держдепартамент США обіцяє всебічну підтримку ініціативам України з диверсифікації постачання енергоресурсів.

Амос Хокстен високо оцінив роботу, проведену Україною щодо організації реверсного постачання газу, економії та накопичення запасів блакитного палива в українських газосховищах в осінньо-зимовий період 2014/2015 рр. Він також зазначив, що американська сторона готова надавати всебічну підтримку ініціативам Українського Уряду щодо диверсифікації постачання енергоресурсів, а також необхідну технічну допомогу для реформування енергетичного сектора економіки України.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин підкреслив важливість залучення ЄС та США до проведення модернізації та спільної експлуатації газотранспортної системи України. Зокрема, Міністр повідомив про готовність української сторони обговорювати пропозиції, надані Державним департаментом США та Бюро енергетичних ресурсів, щодо технічної допомоги з реформи газового сектора та газової інфраструктури.

Володимир Демчишин також відзначив позитивний результат спільної роботи з американськими та канадськими експертами у розробці Національного плану реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі України та повідомив про рішення продовжити спільну роботу у цьому напрямку з метою розширення та доопрацювання зазначеного Плану.