20.02.2015

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та заступник Міністра Олександр Светелік взяли участь у засіданні Громадської ради при Міненерговугілля України. Під час заходу обговорено питання стану та перспектив розвитку паливно-енергетичного комплексу України у 2015 році.

Володимир Демчишин наголосив, що цінує досвід членів Громадської ради та готовий підтримати позитивні ідеї та напрацювання. Також поінформував про ключові напрямки роботи Міністерства. Зокрема, наголосив на необхідності залучення інвестицій в енергетичну галузь, модернізації підприємств, врегулювання тарифів одночасно із впровадженням програм соціального захисту населення, а також залучення необхідних фінансових ресурсів для підготовки до наступного опалювального періоду, яка розпочнеться вже з квітня 2015 року.

Крім того, Міністр підкреслив, що ключовим напрямком повинно бути впровадження заходів з енергоефективності, що дозволить зменшити енергозалежність та сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України.

Міністр запропонував залучити представників громадськості до робочих груп Міненеговугілля з метою розробки технічної документації, нормативно-правових актів тощо. Члени Громадської ради з свого боку запропонували надати відповідні рекомендації щодо врегулювання проблемних питань паливно-енергетичного комплексу.

Заступник Міністра Олександр Светелік прокоментував питання щодо діяльності Енергоринку України, законопроектної роботи та співпраці з експертами в енергетичній сфері.

Під час обговорення питань порядку денного член Громадської ради,  Міністр енергетики та електрифікації України з 1982 до 1993 року Віталій Скляров підтримав дії Міністра та дав належну оцінку крокам Міністерства щодо вирішення питань роботи галузі, наголосивши, що Україна не повинна стати імпортером електроенергії, а має розвивати власні генеруючі потужності. Слушні пропозиції внесли Володимир Коровкін, Станіслав. Яцкевич та інші члени Громадської ради.

У ході засідання обговорено питання розвитку газовидобування в Україні, виробництва вітчизняних нафтопродуктів, розрахунків з Енергоринком тощо.