20.02.2015

19 лютого під час одноденної робочої поїздки до Луганської області Міністр освіти і науки Сергій Квіт провів у Сєверодонецьку зустріч зі студентами та викладачами одного з 16 переміщених з тимчасово непідконтрольних українській владі територій вищого навчального закладу – Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Виступаючи перед далівцями, Сергій Квіт акцентував увагу на ключових аспектах нового Закону України «Про вищу освіту». Насамперед, це зменшення кількості університетів через підвищення вимог до якості надання освіти. За словами Міністра, автономія університетів також повинна дати значний поштовх до розвитку студентського самоврядування – важливого осередку діяльності кожного університету.

Сергій Квіт наголосив, що Міністерство завжди реагує на всі звернення студентів, активно з ними спілкується та підтримує їх ідеї.

Міністр освіти і науки також повідомив, що навчальний процес у ВНЗ очікують зміни – вже з 1 вересня аудиторне навантаження викладачів буде зменшено з 900 до 600 годин та більше уваги приділятиметься самостійній роботі.

Незважаючи на всі складнощі, Сергій Квіт відзначив добру організацію навчального процесу у СНУ ім. В. Даля. «Ми з увагою ставимося до навчальних закладів, які були вимушені переміститися із тимчасово окупованих територій та до реалізації їх права на освіту, –зазначив Міністр. – Ми також докладемо максимум зусиль для того, щоб випускники шкіл з тимчасово непідконтрольних українській владі територій отримали атестати і мали змогу скласти ЗНО».

Наприкінці зустрічі студенти та викладачі поцікавилися деякими аспектами організації навчального процесу та механізмом працевлаштування випускників у сучасних умовах.