20.02.2015

18 лютого 2015 року відбулась зустріч Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова з делегацією Національного олімпійського комітету Польщі на чолі з Президентом Анджієм Красніцькі та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіном.

Реформування спортивної сфери та розширення повноважень федерацій з видів спорту, надання їм більшого ступеню автономії, внесення відповідних змін до Закону «Про фізичну культуру і спорт» – про такі основні напрямки роботи Ігор Жданов розповів польським колегам.

Також Міністр звернувся з проханням надати сприяння у вивченні досвіду Польщі та залучення польських експертів до діяльності з реформування сфери спорту в Україні, на що отримав повну підтримку у цьому питанні від керівництва НОК Польщі.

Україна та Польща вже мають позитивний досвід плідної співпраці у сфері спорту. Яскравим прикладом цього стало успішне проведення в Україні та Польщі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Ігор Жданов запевнив польських колег у тому, що  зважаючи на стратегічний характер співробітництва України з Польщею, територіальну та культурну близькість двох держав, Міністерство зацікавлене у поглибленні співпраці з польськими колегами як у спортивній сфері, так і молодіжному напрямку.

Міністр поінформував присутніх про те, що важливим кроком у цьому напрямку стало укладання 19 січня ц.р. Декларації про наміри між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про заснування Українсько-польської Ради обміну молоддю.